Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tiltja a törvény bizonyo...

Miért tiltja a törvény bizonyos szerek használatát?

Figyelt kérdés

Ki határozza meg, hogy "A" típusú szer illegális, de "B" nem.

Pl: az alkohol van annyira társadalom romboló és egészségkárosító hatású, mint egy két kábítószer, azt még is bármelyik sarki kisboltban be lehet szerezni.

Komolyan nem értem, hogy "A" miért nem forgalmazható míg "B" igen.

Nem mindegy, hogy mivel mérgezik magukat az emberek?

Újabb példa: ha az alkoholista elitta a máját és donor listán van nyilván nem ő fog először szervet kapni. Ugyanígy lehetne diszkriminálni az ellátását annak aki tudatmódosító szerekkel szétnarkózta az agyát.


Sértő, engem bíráló és undorító drogosnak kikiáltó válaszokat kérem mellőzni.


2011. okt. 27. 11:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%
Mert ez a hatalom privilégiuma.
2011. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

12.15 ös

Eltérünk a témától, ne a kérdést bíráld hanem ha tudsz válaszolj. :-)

2011. okt. 27. 12:17
 13/30 anonim ***** válasza:
2011. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
75%

"12.15 ös

Eltérünk a témától, ne a kérdést bíráld hanem ha tudsz válaszolj. :-)"


Egyáltalán nem tértünk el. Csak képtelen vagy felfogni, hogy erre senki sem fog tudni válaszolni.

Olyan ez mintha a testi sértést tiltó törvény mellett engedélyeznék a gyilkosságot.

2011. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, a részegek hol verik a kirakatot. De ismétlem, az alkohol kis mértékben nem káros. A drog - bár nem vagyok szakértő - kis mértékben is káros lehet, és gyors függőséghez vezet.
2011. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
De a törvényben nem úgy van az alkohol fogyasztás megszabva, hogy fogyasztható, de csak kis mennyiségben...
2011. okt. 27. 12:26
 17/30 anonim ***** válasza:
17%
Mégis hogy tiltahatnák be az alkoholt? Gondolkozz már egy kicsit. Előbb is leírta valaki, h az a kultúránk része, és kis mennyiségben egészséges is. Azt meg nem lehet szabályozni, h ki mennyit igyon, vegyen!!! Mégis, h akarnád azt megszabni az embereknek,h csak kis mennyiségben ihatnak, ez lehetetlen lenne. Hogy akarnád ellenőrizni??? A töbit meg azért tiltják be, mert az teljes mértékben káros. A ragasztót sem tilthatják be, mégis káros, mert sokan szipuznak. De nem lehet betiltani, mert szükség van rá.
2011. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Az alkoholt nem is lehetne betiltani. Kinthagyod a gyümilevet a napon, és voálá: kész a bor.
2011. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Új-Zélandon 2025-re a dohányzás teljes betiltást tervezik.
2011. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a törvény ha tehetné, minden ilyen szert betiltana, csak egyszerűen vannak, amiket nem lehet. Na ezeket nem tiltják be. A dohány és az alkohol is könnyen előállítható házilag.
2011. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!