Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökség lévén szerzett haszoné...

Örökség lévén szerzett haszonélvezeti jog? Hogy tudom magam teljesen bebiztosítani?

Figyelt kérdés
A szüleimnek van egy nagy családi háza, ami 50-50 % - ban Anyukámé és Apukámé. Apukám a végrendeletében mintegy kiegészítésként egy szerződést szeretne mellékelni. A szerződés lényege az lenne, hogy én lemondok az Apukám után járó házra vonatkozó örökségemről a bátyám javára, cserébe a bátyám 50%-os tulajdonában lévő (a másik 50% a felesége nevén van) ingatlannak én leszek a haszonélvezője. Jelenleg is ebben a lakásban lakom a párommal és a kisfiammal. A bátyám lakásán jelzálog van, még 18 évig fizetik a részleteket a lakásra, ezt Ők fogják továbbra is fizetni. A bátyámmal nem jó a kapcsolatunk és nem bízom benne, hogy a szerződésben nem fog valami kiskaput találni, hogy ne legyen enyém a lakás. Mint haszonélvezőnek milyen jogaim lennének, mi lehet a hátrányom, ha aláírom a szerződést. Mi van akkor, ha a bátyámék nem fizetik majd tovább a törlesztést, ugyanakkor én már lemondtam az örökségemről. Természetesen aláírás előtt egy ügyvéddel is átnézetem, csak a kérdésem, hogy mire figyeljek. 100%-osan beakarom magam biztosítani. Nehogy a végén örökség és lakás nélkül maradjak a családommal.
2011. okt. 28. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne írd alá. Felesleges komplikálni szerintem.
2011. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha aláírom, akkor van egy lakásom, amin örök haszonélvezeti jog van, és már nem kevés pénzt beleöltünk a felújításba, stb... Ha nem írom alá, akkor megkapom az örökségemet, feltéve, ha ellesz adva a ház, és akkor még mindig nincs lakásom.
2011. okt. 28. 20:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég rizikós, és csak haszonélvezetet kapsz, ott pedig tulajdonjogról mondasz le.Nézd meg az értékkülönbözetet is. És mi van ha mégse akarják fizetni?
2011. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, hogy mi van ha nem fizetik. Haszonélvezet helyett akkor mi legyen a szerződésben? És mi legyen a biztosíték, hogy ez örökség esetén meg is valósul?
2011. okt. 28. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A haszonélvezet erősebb,mint a tulajdonjog.De vsak addig érvényes,amíg élsz.

Feltétlenül keress egy jó ügyvédet.

2011. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dizus ***** válasza:
Nem jó ötlet lemondani tulajdonról ebben a helyzetben egy haszonélvezetért!Attól hogy te haszonélvező vagy a bátyád eladhatja másnak a ház tulajdonjogát,de ha nem fizeti a kölcsönt akkor el is árverezhetik.És nem biztos hogy az új tulajjal nagy haverságban lesztek,pedig ez fontos lehet egy haszonélvezet gyakorlásnál.Üzletileg lehet hogy mindketten jól ki tudtok jönni belőle,de rázós az ügy.
2011. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!