Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elévül-e az ingatlan ajándékoz...

Elévül-e az ingatlan ajándékozási szerződés, ha a Földhivatalban nem lett bejegyeztetve, de az illetéket kifizettem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
El, 5 even belul.
2011. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Ptk. 117. § (3) "Ingatlan tulajdonjogának az átruházásához az erre irányuló szerződésen vagy más jogcímen felül a tulajdonosváltozásnak az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzése is szükséges."


Szóval nem évül el mivel létre sem jött még érvényesen. Milyen illetéket fizettél?

2011. jún. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De hallod, ket kulon dologrol beszelunk. Te a tulajdonjogrol, en meg az ingatlan-nyilvantartasi igenyrol.
2011. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ja, ez igaz. De akkor nem az ajándékozási szerződés évül el, hanem a bejegyzési igény, nem? Mert a kérdés a szerződésre vonatkozott, az meg a bejegyzésig még nem is érvényes.
2011. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De a szerzodes hogy tud elevulni? Csak egy igeny tud elevulni. Ezt csak neked mondom, nem akartam ebbe belemenni, mert a kerdezonek igazabol tokmind1, a kerdes igazabol az igenyre vonatkozott, meg ha o ezt nem is tudja. A masik dolog pedig az, hogy a szerzodes ervenyessegenek, es a megajandekozott tulajdonszerzesenek egymashoz semmi koze. Gondolj bele, hogy mik az ervenytelenseg formai: megtamadhatosag es semmisseg. Megtamadhato lesz egy szerzodes, csak mert a megajandekozott nem jegyeztette be a tulajdonjogat? Na ugye. Az, hogy a kotelmi viszony kettejuk kozott fennall-e meg, vagy az a szerzodes teljesitese miatt mar megszunt, az egy mas kerdes.
2011. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha jól értem akkor mivel még nem jelentettem be igényt a bejegyzésre, így nem évült el, vagyis a tulajdonszerzést bejegyeztethetem a tulajdoni lapra?
2011. jún. 17. 11:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Jelentsd be, nem évült el semmi.
2011. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csakhogy szerződés keltétől számított 30 napon kell benyújtani földhivatalba ajándékozási szerződést
2011. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

26. § (4) A kérelmet a bejegyzés alapjául szolgáló szerződés (jognyilatkozat) keltétől számított 30 napon belül az ingatlanügyi hatósághoz kell benyújtani.


(5) A bejegyzés iránti kérelem benyújtására meghatározott határidő elmulasztása esetén az adózás rendjéről szóló törvény szerinti mulasztási bírságot kell fizetni.


(6) A kérelemhez két eredeti és egy másolati példányban kell csatolni a bejegyzés alapjául szolgáló okiratot, közjegyzői okirat esetén a közjegyzői okirat hiteles kiadmányának vagy hiteles másolatának két eredeti és egy másolati példányát, amelyeknek tartalmazniuk kell a jogszabályban meghatározott esetekben az okiratra vezetett záradékot, továbbá a bejegyzéshez és az illeték megállapításához szükséges egyéb iratokat.


1997. évi CXLI. törvény

az ingatlan-nyilvántartásról

2011. jún. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolso: es? Az nincs odairva, hogy ez a hatarido jogveszto, vagy hogy elevulessel jar. En megprobalnam benyujtani, meg akkor is, ha tutira tudnam, hogy mar nincs jogom hozza, hatha bejegyzik.
2011. jún. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!