Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önkéntes munkásokat milyen...

Önkéntes munkásokat milyen jogok illetnek?

Figyelt kérdés

Állatmenhelyen dolgozunk társainkkal önkéntesként, hogy a 30 nap munkaviszonyunk meglegyen.

Van azonban egy-két dolog, ami számunkra nem tetszik. Pl: eszközt alig, ruházatot (pl gumicsizmát) egyáltalán nem biztosítva beosztanak minket karantént (!!!) takarítani, ahol beteg, illetve akkor talált kutyák vannak. Az még hagyján, hogy ruházatot nem adnak, de valamiféle oltást esetleg nem kéne biztosítaniuk (aki olyan helyen dolgozik "rendes" munkásként, annak úgy tudom járnak ilyen oltások pl: tetanusz stb.)?

A másik dolog pedig: van egy illető bent, (a telepvezető), aki társadalmi selejtnek néz minket, ha viszünk valamit, hogy odaadjuk a menhelynek, nem is foglalkozik vele. Pld: az egyik önkéntes társam vitt nekik folyékony szappant, mert úgy látta nem volt (adományozni kívánt). Erre azt mondta neki: "Van neked elég bajod, nem kell!" - de ezt olyan hangsúllyal, hogy mintha fogyatékosok lennénk, vagy arra a 200 Ft-ra rá lennénk szorulva. Vagy vittem nekik száraz kenyeret egy nagy szatyorral, (vannak egyéb állatok is) és direkt odaadtam neki, hogy adják annak az állatnak/tegyék oda, ahová kell, erre lebacta a sarokba, és 3 napig ott állt.

Nekünk nem kíván zárható szekrényt/öltözőt biztosítani, azonban az irodájukat bezárja (ide tesszük a holmit, amit viszünk), így 9-13 között enni-inni nem nagyon lehet.

Ja és az irodát azért zárja, mert "Tűntek el már dolgok."

Ez akkor a legjobb, amikor látogatók jönnek, az iroda zárva, és minket találnak éppen meg...

Már gondolkodtam, hogy szólok a menhely elnökének, azonban attól tartok, hogy a telepvezető azt fogja mondani, hogy oké, akkor holnaptól nem muszáj jönni!


Pedig szívesen járok oda segíteni, a macskákhoz szoktam magam kérni, de ez az illető olyan stílusban beszél velünk, hogy az elfogadhatatlan. Ha ő nem lenne, még a "kötelező" 30 nap után is szívesen mennék.


Bocsi, ha hosszú lett, és köszi, ha elolvastad, már muszáj volt kiírnom magamból....


2011. nov. 2. 13:35
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Munkaruha és egyéb kérdésben nem tudok okosat mondani, de az emberhez méltó bánásómód mindenkinek megjár. Tudok olyan állatmenhelyt, ahol kitörő örömmel fogadják az önkénteseket, mindegy, hogy milyen céllal mennek.
2011. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha ő nem lenne, még a "kötelező" 30 nap után is szívesen mennék. "


Az ilyen embereket el kell távolítani. Ha így bánik emberekkel milyen lehet az állatokkal? Hívd fel az igazgató figyelmét erre az emberre és kérd a munkaviszonyának megszüntetését.

2011. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát én sajnos kevés vagyok ahhoz, hogy a munkaviszonyának a megszüntetését kérjem (hiszen csak egy hónapja dolgozok ott, ráadásul "csak" önkéntes vagyok).

Azzal azonban tisztában vagyok (elszólta magát, mégpedig ő maga!), hogy a karanténba elvileg belépnünk se lett volna szabad, nemhogy mosogatószivaccsal és egy semmitmondó gumikesztyűvel suvickolni a csempét. (Ennyi mindent adtak...) Ja és egy darab hosszú nyelű kefét (vakarót) súrolni, 4 személynek....

Tehát kaptunk személyenként 1 db szivacsot és 1 pár gumikesztyűt...

2011. nov. 2. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!