Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan köthettek hivatalos...

Hogyan köthettek hivatalos szerződést?

Figyelt kérdés

Szeretnék kötni egy szerződést, arra vonatkozóan, hogy kiszeretnék fizetni valakinek x összeget! (tartozik az illető és azt) De ugye bele szeretném venni azt, hogy ha nem tartsa be amit ígért, május 30ig, vagy csinál valami olyat amivel nekem árthat, akkor azt az összeget köteles nekem visszafizetni!!

Na most az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy lehet hivatalosan megcsinálni, hogy betudjam hajtani rajta, ha véletlenül nem tartja be a feltételeket! Mi ennek a szerződésnek a pontos neve? Szükség van-e ilyenkor ügyvédre, vagy valamire!?


2011. nov. 7. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha közjegyzői okiratba foglaljátok, akkor azzal nagyban megkönnyíted a végrehajthatóságot. És a közjegyző meg is fogalmazza helyetted. Kérdés, hogy mekkora összegről szólna, megérné-e azért közjegyzőhöz menni.
2011. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs szükség ügyvédre, de ajánlom.

A kérdésedből az sem derül ki egyértelműen, ki tartozik kinek. Gondolom, hogy neked tartoznak?


"Megállapodás"-nak szoktuk elnevezni, vagy "Részletfizetési megállapodás"-nak, de a szerződés neve tök mindegy, mert tartalom szerint kell megítélni.

A lényeg, hogy pontosan benne kell lennie annak, hogy ki mire vállal felelősséget, milyen jogalapból, érdemes a tényállást röviden leírni (Felek rögzítik, hogy Adós vásárolt Hitelezőtől XY terméket, mely szerződésből eredő kötelezettségének Hitelező maradéktalanul eleget tett, azonban a vételárat Adós többszöri fizetési felszólítás ellenére mind a mai napig nem egyenlített ki, erre való tekintettel a Felek alulírott napon és helyen az alábbi megállapodást kötik" - vagy ilyesmit. Persze lehet máshogy is.

Nincsenek szigorú követelmények, csak legyen EGYÉRTELMŰ.

Tényleg ajánlanám az ügyvédet, mert vannak "praktikák", amiket érdemes ismerni.


Keltezés (ami ugye HELY és dátum együtt) és mindenki aláírása szerepeljen rajta. Ha társaságokról van szó, akkor cégszerű aláírás.

Szerepeljen az is benne, hogy mi van, ha nem tartja be. Pl. három részletben fizeti meg, de ha bármelyik részlettel késlekedik, akkor az egész tartozás lejárttá válik, és Hitelező minden további felszólítás nélkül megteszi a szükséges jogi lépéseket... Ilyesmi.

2011. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
900ezer forintról lenne szó! És ennek mennyi lenne a költsége ha én ezt megakarom csináltatni?
2011. nov. 7. 12:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Ügyvédje válogatja.
2011. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A 2. válaszadónak!

Még nem tartoznak nekem! épp ezért akarok szerződést kötni, hogy ha kifizetem a illető tartozását a banknak, akkor én ezt az összeget visszakapjam, ha nem teljesíti az ígéretet amit tett!

900ezer forintról lenne szó, tehát nem kis összeg! (de mondjuk kinek mi a kis összeg :) )

2011. nov. 7. 13:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor te gondolom kölcsönszerződésről beszélsz.

Azt is hasonlóképpen lehet megkötni, mint amit írtam, csak nyilván akkor a tartozás részét nem írod bele, hanem a kölcsönadás tényét.

Rögzíteni kell, ha akarsz kamatot érte, és hogy mennyit.

Mikor esedékes, hogy visszaadja, egy összegben adja-e, vagy részletekben. Mi lesz, ha nem adja.

Én továbbra is ügyvédet tanácsolok.

2011. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És ha én megírom a kölcsönszerződést, két tanúval. Ahol kivan kötve hogy pl. 2012.május30ig kell visszafizetni az adósnak nekem a kölcsön adott összeget. AMit tegyük fel nem fizet addig vissza, én azzal a papírral nem mehetek sehova, hogy behajtsam rajta??? (nincs benne ügyvéd, csak mi ketten és két tanú)
2011. nov. 7. 13:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Az nem bonyolít a dolgon, hogy az adós az élettársam lenne?? nincs köztünk semmi hivatalos papír, tehát csak élettárs. Csak ugye lehet külön vállnak útjaink, és én nem szeretném ha ez az összeg kárba veszne! Mert nekem ehhez a felvett hitelhez amit a banktól felvett semmi közöm, ez még akkor történt mikor én még a "képben" sem voltam.
2011. nov. 7. 13:46
 9/12 anonim ***** válasza:
De. Közjegyzőhöz mehetsz, aki kiállít egy fizetési meghagyást. Az ellen ha nem mond ellen az adósod, akkor jogerőssé válik, mehetsz a bíróságra kiállíttatni a végrehajtási lapot, amely alapján a végrehajtó elindítja a végrehajtást.
2011. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! sokat segítettetek ! :)
2011. nov. 7. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!