Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Munkaügyi Bíróságnak köze...

A Munkaügyi Bíróságnak köze van-e a Városi Ügyészséghez? Az utóbbin átfolyik bármilyen bírósági információ, ami munkával kapcsolatos?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi köze lenne?

A Munkaügyi Bíróság munkaügyi perekkel foglalkozik, semmi mással. Mi köze annak az ügyészséghez? Nem értem, mire gondolsz...

Az ügyészség elsősorban büntetőügyekkel foglalkozik, kivételesen polgári ügyekkel is persze, de nem jellemző, főleg nem munkaügyi jogvitákban.


De, ha arra gondolsz, hogy esetlegesen bűncselekmény derül ki a munkaügyi bíróság előtti perben, akkor azt kell mondjam, hogy a bíróknak elvileg kötelezettségük a tudomásukra jutott bűncselekménnyel kapcsolatos lépéseket megtenni, pl. értesíteni a hatóságokat.

2011. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én ezt mind értem,de az ügyészség képviseli a közvádat,ennyit azért tudok róla.Arra lennék kíváncsi,(hogy értsd)hogy az ügyészség értesül-e bármilyen információról,ami a Munkaügyi Bíróságon fennáll,tehát:ha (ahogy te is írtad)pl kiderül valamilyen bűncselekmény a munkáltatóval ill. munkavállalóval kapcsolatosan,akkor azt az ügyészség tudomására hozzák?

Vagy ha csak simán kártérítést ítélnek a munkavállalónak,mert a munkáltató nem járt el szabályosan a munkáltatást illetően (pl megszegte a Munka Törvénykönyve szabályait)ez esetben közbe fog lépni valamilyen módon az ügyészség?Vagy erre külön fel kell kérni őket?

2011. nov. 10. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
(elvileg) bíróság (adott bírói tanács, amely intézi munkaügyi pert), értesíti nyomozó hatóságot (rendőrség, ügyészség, adóhatóság...), ha bűncselekményt gyanúját észleli
2011. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

BŰNCSELEKMÉNY gyanúja esetén elvileg értesítik őket.

De a Munka törvénykönyve legtöbb előírása megsérthető anélkül, hogy bűncselekmény valósulna meg.

Nem minden szabály megsértése jelent bűncselekményt.

Pl. ha jogellenesen mond fel, vagy nem adja ki a szabadságokat, esetleg a munkaidő nem megfelelő... ezek nem bűncselekmények.

Ha viszont például fekete pénzt fizet, az bűncselekmény. De nem csak a munkáltató, hanem a munkavállaló oldaláról is...

2011. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valójában az adóhatóság már értesítve is lett,és az információi a bíróság rendelkezésére lesznek bocsátva.(Legalábbis az értesítő szerint,amit tőlük kaptam)Az Apeh adócsalás miatt vizsgálódott a munkáltatónál,s az bűncselekmény,vagy tévedek?

Kérlek,írjatok még,mert szükségem van minden infóra!Köszi!

2011. nov. 10. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet adócsalás, igen.

De még egyszer mondom, ez igaz a munkavállalóra is, nem csak a munkáltatóra! Csak, hogy tiszta legyen a dolog.

Hogy valóban bűncselekmény történt-e, azt így nem lehet megmondani, majd eldönti az ügyészség, hogy vádat emel-e és a bíróság, hogy bűncselekményt állapít-e meg.

Viszont egy esetleges büntetőjogi eljárásnak nem lesz köze a munkaügyi perhez, két teljesen külön dologról van szó.

2011. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dodi48 ***** válasza:
Ha nem ködösítenél hanem konkrétan leírnád az esetedet akkor pontos választ is fogsz kapni.Amíg nem addig csak találgatás folyik...
2011. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!