Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha felteszek egy képet egy...

Ha felteszek egy képet egy közösségi oldalra amit a munkahelyemen készítettem akkor kirúghat érte a cég?

Figyelt kérdés
Eladóként és targoncásként dolgozom, egy multicégnél, minap felborult egy targonca amiről készítettem jó pár kollégámmal egyetemben képeket illetve videókat, majd mikor hazaértem feltöltöttem az egyik képet a facebookra, hozzáteszem, hogy a képen se munkatársam, se a cég neve, semmi sem látszik, ráadásul csak az ismerőseimnek osztottam meg. Majd az elkövetkezendő napokban szabadnapos voltam, és kaptam jó pár telefont, hogy azonnal szedjem le, mert a főnök azon gondolkozik, hogy kirúg. Kérdésem tehát, hogy egyátalán van-e köze hozzá, hogy én mit és mikor osztok meg azokkal, akikkel akarok, esetlegesen megtehet-e ilyen lépéseket, mint például a kirúgás.
2011. nov. 16. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
megteheti. hivatkozni lehet bármilyen üzemi titokra.
2011. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

amennyiben semmi nem utal arra, hogy a munkahelyeden készült a felvétel nem rughat ki sőt nem is szólhat érte. De...mivel itt más körülmény is közrejátszhatott/jóakaróid által/ bármiért kirughatnak

ha van rajtad sapka azért ha nincs akkor meg azért.Jobbha leszeded a képet és nincs gond.....Elmented a képet és elküldöd-e-mailbe akinek akarod....

2011. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!