Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vezetéknév? Felvehetem?

Vezetéknév? Felvehetem?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy felvehetném csak ugy a vitéz vezetéknevet?Vagy a betyár vezetéknevet?
2011. nov. 19. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ezek nem vezetéknevek voltak,hanem előnevek,amik ma már nem engedélyezettek. Mellesleg nevetségesek is.
2011. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy aligha. A névváltást indokolni kell, és az indokoktól is függhet, hogy elfogadják-e.
2011. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A netes telefontudakozó szerint mindkettő létezik vezetéknévként, szerintem van rá esély. Egyik se történelmi védett név (mint a Rákóczi, Széchenyi) és nem gyakori (mint a Tóth, Szabó), mert ez a két kategória az, amit csak akkor engednek felvenni, ha a felmenőid közt volt.
2011. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha Vitéz Jóska, vagy Betyár Pista szeretnél lenni, a kellő indoklás és formaságok után megteheted.

A "vitéz" egyébként Horthy által alapított rend volt, nagyon szoros feltételekkel adományozták. Néhány éve előszedték a kérdést, néhányan próbálják használni, a kutya se törődik vele. Gondold el hányan lehetnek, ha 1944 óta nem adományoztak. Igaz, örökölhető.

2011. nov. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na most vitéz, vagy betyár akarsz lenni? Csak mert a vitézek irtották a betyárokat és vica versa. Komolyan ezek a szélsőjobbosok egyre nevetségesebbek és idiótábbak lesznek.
2011. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!