Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogszabályt/okat sért...

Milyen jogszabályt/okat sért meg egy 18. életévét be nem töltött személy aki? Lejjebb a folytatás.

Figyelt kérdés
Milyen jogszabályt/okat sért meg egy 18. életévét be nem töltött személy aki iskolában, vagy iskola területén cigaretta, szeszes ital, drog használatával él vissza ezzel veszélyeztetve környezetében lévő kiskorú személyek egészségét, biztonságát? Felelősségre vonható valamilyen úton?
2011. nov. 19. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Dohányozni általában és egyelőre szabad közterületen, iskolák területén viszont, ha nincs kijelölt hely, tilos.

A közterületen szeszes italfogyasztást tudtommal az önkormányzat szabályozza, de ez általában tiltott, tehát szabálysértő.

A kábítószer (adás, vétel, birtoklás, használat) pedig egyenesen törvénysértő, nem csak közterületen, hanem mindenhol.


Értelemszerűen ha szabály és/vagy törvénysértő tevékenység közben tetten érnek, felelősségre vonható vagy. A büntetés igazgatói figyelmeztetéstől (cigi), pénzbírságon át (szesz), szabadságvesztésig (drog) terjedhet.

Illetve, ha bármelyiken rajta kapnak, és a kérdéses iskola tanulója vagy, egy osztályfőnöki/igazgatói figyelmeztetést biztos elkönyvelhetsz.

2011. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondolom 18 éven alulinak közterületen is tilos a dohányzás. Így szerintem furcsa lenne ha egy közép iskolában kijelölt dohányzó hely lenne, mert ugye az iskola többsége 18 éven aluli.

Ha egy 18 éven alul személy magas alkohol tartalmú szeszes italt fogyaszt, ezt én mondjuk jelentem az iskolában, és megszondáztatják az illetőt akkor enne is lehet valamilyen következménye? Vagy esetleg az iskolának nem érdeke saját növendékét meghurcoltatni?

Ha kábítószert fogyasztanak mondjuk a standard helyen a WC-ben, plusz még meg is kínálnak (ezzel veszélyeztetve egy kiskorú egészségét) és ezt mondjuk szüleim jelentik, és orvosi vizsgálat igazolja, hogy az adott személy drogot tényleg fogyasztott, akkor az illető kaphat nagyobb intervallumú szabadság vesztést?

Jogi szempontból meg lehet akadályozni ezeket a tevékenységeket az iskolában?

2011. nov. 19. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én középiskolámban még volt kijelölt dohányzó hely (diákok számára is).


Ha megszondáztatják, akkor mérget vehet az igazgatói figyelmeztetésre. Drog esetén pedig már köteles szólni a rendőrségnek.

2011. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez azt jelenti, hogy el kell fogadni azt a tényt, hogy enyhe túlzással, következmények nélkül lehet cigarettát, illetve szeszes italt fogyasztani 18 éven alul, akár iskolában és annak területén, vagy akár közterületen? De 18 éven alul nem tiltott a dohányzás? Mert ha igen(ahogy eddig, gondoltam és tudtam) akkor szerintem iskolában lévő kijelölt dohányzó hely nem lehetne.

Egy olyan tanárt, aki a diákkal dohányzik együtt az iskolában, felelősségre vonhatná bármelyik diák szülője, arra hivatkozva szintén, hogy gyermeke egészsége valamint biztonsága nincs meg az iskolában?

Elnézést, ha túl sok kérdéssel bombázlak. :-D

2011. nov. 19. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem fogyaszthat sem alkoholt és nem is cigizhet 18 éven aluli, iskolában meg főleg nem, de mivel többnyire a boltok kiadják, kevés az olyan pénztáros aki tényleg elkéri a személyit, így tudják, hogy a tiltással nagyjából azt érnék el, hogy a kijelölt dohányzóhely helyett a mosdókat tennék tönkre.


Az alkoholt egyszerűbb kiszűrni a hatásai miatt. De lényegében igen. Ez egy olyan dolog, amivel együtt kell élni.

2011. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1999. évi XLII. törvény foglalkozik a dohányzással.

[link]

Ha a hatóság rajtakapja akkor 20 000 Ft-os helyszíni bírságot kaphat.

2011. nov. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 22. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!