Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos testi sértésért mit...

Súlyos testi sértésért mit kapok ha nem én kezdtem a verekedést csak "pechemre" én voltam az erősebb? (Büntetlen előélet nélkül)

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 09:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha ütitek egymást akkor biztos igazatok is van! Taplók!
2011. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

a végén még az lesz a szent aki verekedni kezdett.

egy orrvérzés meg monokli szerintem nem 8 napon túl gyógyuló amúgy szerintem. Akkor meg már nem hiszem, hogy súlyos lesz.

2011. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha nm 8 napon túli sérülés akkor nem lesz különösebb gondod, maximum egy figyelmeztetés. Ha 8 napon túli sérülésről van szó akkor felfüggesztettet kaphatsz de az sem feltétlen.
2011. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
8 napon túl a törések, belső vérzések, vágások, szúrások gyógyulnak. Nem lesz ebből semmi sem.
2011. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A "vérzett az orra meg kék a szemöldöke" az 8napon belül gyógyul.
2011. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Súlyos testi sértésről, mint befejezett bűncselekményről az esetedben akkor lehet beszélni, ha pl. eltörött a másik személy (sértett) orra. Ha súlyos testi sértés miatt emelnek ellened vádat, akkor a számodra legrosszabb esetben kaphatsz felfüggesztett szabadságvesztés büntetést. Egyébként letöltendőt is kaphatnál, de ez a leírt eset alapján valószínűtlen. Ha nem törött el a sértett orra, akkor a cselekményed (mivel a sértettet ököllel arcon ütötted) súlyos testi sértés kísérleteként minősülhet, mivel az általános élettapasztalat alapján az ököllel az arcra mért ütés alapvetően alkalmas súlyos sérülés okozására. Persze más körülmények is számítanak, így például az, hogy hol történt az eset, hány tanúja volt, illetve lehetett az ütésnek, stb.
2011. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!