Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos követelés vagy sem?

Jogos követelés vagy sem?

Figyelt kérdés
Örököltem 1/5 rész házrészt testvérem is 1/5 részt és amelyik tesóm bent lakik 3/5 részt!Az önkormányzat kéri a kerítés megcsinálását tesóm szerint nekem is bele kell adnom!Ez valóban így van?
2011. nov. 21. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mért ne kellene neked is beleadnod?


Mondj le a tulajdonrészedről vagy add el és akkor nem kell beleadnod.

2011. nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!Abból gondoltam hogy nem kell bele adnom mivel én az eredeti állapotot örököltem és ha felújít vagy valamit csinál a házon és növeli a ház értékét, és eladnánk a házon én a jelenlegi értékének az 1/5 kapnám nem a felújított értékének az 1/5 részét!Vagy bármit akar csinálni bele kell adnom?Csak kérdezem nem akarok igazságtalan lenni de szeretnék tisztában lenni a dolgokkal!
2011. nov. 21. 13:28
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát, a gondolatmeneted részben helyes. Jól gondolod, hogy ha eladjátok, akkor a felújítás hasznának rád eső része is a tiéd, viszont a felújításból soha nem származik annyi haszon, amennyit ráköltöttél. Viszont az is biztos, hogy ha értékesítitek, senki nem kérdezi meg, hogy hogy nézett ki, amikor örököltétek, hanem az adásvételi összeg x százaléka a tiéd.
2011. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mivel tulajdonos vagy, ezért be kell szállnod a szükséges javitásokba. Ha nem akarsz, akkor add el a részedet az ott élö testvérednek.

A rád esö értéket viszont mindig az eladáskor érvényes árból számolják, nem az öröklés idöpontjában érvényesböl.

2011. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Én úgy gondolnám hogy nekem nem kellene bele adni!Én nem követelnék többet ha el lenne adva de a saját házamra is éppen eleget kell költenem nekem nem fér bele hogy azt a házat is pénzeljem!Eladni nem tudom mert nem tudna kifizetni!Engem az érdekel hogy erre van jogszabály hogy nekem bele kell adnom vagy csak ő vagdalkozik?(nem vagyunk jóba ezért indoka lenne)
2011. nov. 21. 13:47
 6/18 A kérdező kommentje:
Persze megkérdezek szakembert de csak szerdán van rá lehetőségem gondoltam valaki volt már így és tud segíteni!Persze megértem ha jogos de azért megkérdem!
2011. nov. 21. 13:51
 7/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha tulajdonos vagy, kell bele adnod. Hiszen a te részed nem a testvéred tulajdona, miért ő fizesse meg a te részed után is?
2011. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Aha értem!És ha élete végéig ott laknak akkor én csak fizetek és semmi hasznom nincs belőle?És van határ amire biztos nem követelhet tőlem vagy ha felújítana abba is bele kell adnom!Természetesen mindenki válaszát köszönöm!
2011. nov. 21. 14:02
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha az utolsó hozzászólásodhoz szólok akkor azt mondom hogy igen ha van valami bele kell adnod mivel 1/5 rész a tied. De ha azt a részét eladod pénzért bármelyik családtagodnak aki örökli akkor ugyan visszakapod pénzbe azt és akkor többé már nem kell beszállnod semmi költségbe, de arról is lemondhatsz hogy oda már nem mehetsz többé élni.
2011. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Természetesen van határ, de ha az önkormányzat kötelez, akkor nincs mit mérlegelni.
2011. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!