Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék lépni behajtási...

Mit tudnék lépni behajtási levél illetve "fenyegetőzés" ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly a T-Mobilenak tartoztam 110ezer forinttal,viszont nem tudtam sajnos kifizetni mert nem volt munkahelyem,most április 9-től van munkahelyem,csak az a gond,hogy nettó 48000forintot kaptam kézhez,és önkormányzati lakásban lakom,ahol ugye fizetni kell a közüzemi számlákat is..

Az ki lett fizetve,viszont a behajtó cég azt kéri,hogy én pengessek ki nekik 110ezer forintot 5 napon belül,17-dikéig..

Ez lehetetlen sajnos,mert ugye élnem is kell valamiből,van kb 2000 forintom semmi több..

Ilyen esetben mit tudok lépni?


Levélben ez állt:


Tárgy: Peresítési értesítő


Tisztelt X Y !


Mivel megbízónkkal, a Magyar Telekom Nyrt. T-Mobile Üzletága -vel szemben fennálló tartozását nyilvántartásunk szerint korábbi felszólításaink ellenére a mai napig nem egyenlítette ki, ügyét 2009.05.17. jogi javaslattal megbízónkhoz továbbítjuk.


Tájékoztatjuk, hogy fizetési kötelezettsége jogi úton történő érvényesítése esetén nem csupán eredeti tartozása összegét, a késedelmi kamatokat, hanem a jogi eljárás tetemes költségeit is köteles megfizetni, s a jogerős bírósági végzést követően a végrehajtó a jelentős mértékben megnövekedett tartozást érvényesítheti önnel szemben.


A fentiek elkerülése érdekében tartozását még egy összegben 5 munkanapon belül rendezheti cégünk felé.


------------


Ennyi van a levélben,de nettó 48.000 forintos fizetésből mivel 15napom volt csak mégis hogy fizessek be nekik 110ezret??


Lefoglalásnál automata mosógépet is szoktak foglalni?

Vagy hogy működik ez? Mert számítógép,tv,házimozi,mikrósütő már nincs otthon,ellett pakolva máshová,ez miatt..

Szekrénysor van,íróasztal,mosógép,meg 2 plüsságy.

Meg ugye hűtő,de az is már 5 éves..


Ez alapján mit tudnak behajtani,és ha teszem fel nem visznek el semmit,akkor mi a következő lépés?

Lecsuknak? :S


Köszönöm előre is a válaszotokat.


2009. máj. 12. 16:52
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Hívd fel a behajtó céget, és mond el nekik, mi a szitu. Aztán kérj tőlük részletfizetést. Így némi időt takaríthatsz meg.

Nálam ugyanez a helyzet, viszont nekem adtak 71 ezres törlesztőt.... Nem tudtam kifizetni, majd visszaadják valamikor a t-online-nak, hogy viheti jogi útra. Állítólag az első tartozással nem nagyon szoktak foglalkozni... :S De tudja fene.

2009. máj. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Könyvelt levélként érkezett a "peresítési értesítő"? :)

Mert ha nem, akkor NEM KAPTAD MEG! Fel ne hívd, mert azzal elismered, hogy értesítettek.


Konkrétan (napra pontosan) mikor jött létre a tartozás? És mióta húzódik az ügy?


Még SEMMIT nem kell "elpakolni". Nyugodtan kipakolhatsz. Innen még csak "peresítési javaslat" van, amiből bírósági fizetési meghagyás lesz. Ott majd kérhetsz részletfizetést, ecsetelheted az anyagi helyzeted is. Ha a fizetési meghagyás jogerős, akkor kell félni a végrehajtástól.


De a fizetési meghagyásig, ha egy évig nem kapsz igazolhatóan felszólítást arra, hogy fizess, az érvényesíthetősége az összegnek elévül. A fizetési meghagyás után pedig ha van szakadatlan egy év úgy, hogy nem történik végrehajtási cselekmény, akkor szintén "nyert ügyed van."

2009. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlottan,sőt többnyire tértivevénnyel szokták kiküldeni az ilyen leveleket. Ha nem veszed át kétszer,de ők kivitték (mármint a posta) a trv. szerint kézbesített küldeménynek számít.Ha jogi útra terelik az ügyet, és megnyerik (amire sajnos elég nagy az esélyük) az összes perköltség is téged terhel.Ha nem tudják behajtani,ráterhelik a házadra,sőt olyanról is hallottam,hogy a szülő tartozását a felnőtt gyerekére tehelték,közben nem is tartották a kapcsolatot.(Ennek ellenére végül a gyereknek kellett kifizetnie. Nehéz ügy ez,mindenképp próbálj egyezkedni,a részletfizetés tűnik a legelfogadhatóbbnak.
2009. máj. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony, beáll a kézbesítési vélelem, a második válaszoló nagyon helytelen tanácsot adott.

Részletfizetést kell kérni.

Egyébként a követelések 5 év alatt évülnek el (szemben a második válaszoló szintén helytelen álláspontjával), amely elévülést minden felszólítás megszakít és az 5 év újra elkezdődik.


Csak egyetlen járható út van: reagálni a felszólításra és elérni részletfizetési kedvezményt.

2009. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

05-12 17:56:


Már kértem még annó részletfizetést de nem volt melóm így nem birtam fizetni.. egyébként egyik ismerősömet is az EOS-KSI cseszegeti 8 éve:)

Csak neki OTP -s tartozása van.. lakás nincs,önkormányzati.. autó meginn csak nincs..

egyébként úgy tudom hogy csak luxus cikkekre ugranak rá jobban,30.000 forintos orion tv -re ami 1 éves lassan azt mondta ismim hogy nem hinné,hűtő 10éve van meg stb..

meg gáz tűzhely ami olyan nagyobb értékű.. de elvileg ezeket nem viszik el.. nemtom jól tom-e??


05-12 18:05:


Nem könyvelt.. csak egy sima értesítés..

Egyébként köszi a tájékoztatást:)

Tértivevénnyel volt.


---


Nettó jövedelmem tudom igazolni mennyi volt,meg azt is hogy mikor álltam munkába,szóval ezzel nincs gond,de egyébként úgy hallottam hogy ez még csak fenyegetőzés,csak erre rájön még a kamatnak a kamata,stb.. szóval ha jól tom ők arra hajtanak hogy minél több tartozás legyen aztán mikor összegyűlik jó nagy összeg,akkor állnak neki igazából perelni,nemtom ebből mi igaz,de így hallottam..

De egyébként ismimnek fél milliós tartozása van,eos-ksi próbálta behajtani,elején foglalkozott velük utánna magyarul lesz.rta őket,telefont se vette fel ha rejtett szám volt,azóta nem foglalkoznak vele,kinn se voltak nála,küldtek vagy 6 perelési levelet,hogy bepereljük stb,de azóta sem történt semmi. nemtudom mennyire jó ötlet ha nem veszem fel a telefont,vagy számot cserélek.

Elvinni túl sok mindent nemtudnak mint fentebb irtam,nincs olyan nagyobb összegű vagyonom amit letudnának foglalni.30.000 forintos orion tvvel meg nemsokat érnek,jó ha feléér eltudják adni,ha egyáltalán elvinnék.. kifizetném én nekik,csak az a gond önkormányzati lakásba vagyok,és van rezsi tartozásom is most azt törlesztem 3 hónap kb még ami van hátra,aztán apránként befizetem én nekik,csak hát most ez így nem megy,mert ugye enni is kéne valamiből. 10-15ezrek maradnak meg,és hát 1 hóra ígyis kevés.És ők követeltek ilyen 19000forintos havi törlesztő részletet,azt viszont sajna nemtudom fizetni,mert akkor enni sem tudok.Bulizni se járok se kocsmába semmi fölösleges dologra nem költöm a pénzt,és ígyis csak ennyi marad,és 4 napos munkarendbe,meg 3 műszakba dolgozok,se hétvégém semmim nincs,csak hát ugye szolnoki vagyok,itt meg a környéken semmi munkahely nincs, 45km -re találtam munkát,4 hónap keresés után.. :S szal nem könnyű..

2009. máj. 17. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez állt a második válaszban: "Könyvelt levélként érkezett a "peresítési értesítő"? :) Mert ha nem, akkor NEM KAPTAD MEG!"


Tehát ha ajánlott vagy ajánlott-tértivevényes volt, akkor könyvelt postai küldeményről beszélünk. Egyéb esetben pedig nem áll be semmilyen kézbesítési vélelem.

Kézbesítési vélelemről amúgyis csak bírósági ügyekben, hivatalos irat kézbesítésekor beszélünk. Amíg az adott levél nem hivatalos irat megjelöléssel érkezik, addig SEMMILYEN VÉLELEM nem áll be.

2009. máj. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!