Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ismerősőm használt autót...

Egy ismerősőm használt autót szeretne venni. Megkért, hogy adjak neki 200-ezer ft-ot Többi lent. (? )

Figyelt kérdés
Nem vagyok gazdag csak van egy kis összesporolt pénzem. Megkért az ismerősőm hogy 200 ezer forintott adjak neki kölcsön. Nem szeretném csak úgy "zsebből zsebbe" hanem ügyvéden keresztül. Kérdezném,hogy mekkora kamatott kérhetek ami még törvényes? Kérhetek egyáltalán? Milyen garanciákat kérhetek esetleges nem fizetés esetére? Még nem adtam ilyen formábban kölcsön senkinek azért fogalmam sincs hogyan "müködik" ez az egész.
2011. nov. 27. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Kézenfekvő, hogy a kocsit adja biztosítékul. Ügyvédhez mész, ő el fog mindent mondani. Amúgy inkább a közjegyzőt javaslom, az ügyvédi okirat pont olyan, mintha ti otthon két tanúval írnátok egyet - talán annyi különbség van, hogy az ügyvéd biztosítja a szakszerűséget. De nem "erősebb" az ügyvédi okirat. A közjegyzői viszont azonnal végrehajtható. Emellett a közjegyző ingózálogot nyilvántartásba tud venni, ezzel jársz a legjobban.
2011. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a "kis összespórolt pénzemet" tuti nem adnám kölcsön. Vegyen olcsóbb autót a haverod. Kamatot magánszemélyként hivatalosan nem kérhetsz. A többi törvényes részét ügyvéd vagy közjegyző elmondja, de még ott is mondhatod, hogy nem adsz, ha nem tetszenek a lehetőségek.
2011. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dizus ***** válasza:
Esetleg Te is megveheted az autót és akkor ruházod rá ha már nem tartozik.Ha így jártok el,akkor biztos hogy iparkodni fog a visszafizetéssel és bele tudjátok kombinálni a becsületes kamatot!
2011. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Úgy döntöttem, hogy nem adok kölcsön az ismerősnek, mert a sosem lehet tudni hogyan alakul a jövő és nem akarok egy jogi-birósági perbe bonyolódni esetleg ha nem fizeti vissza a pénzt. Amugy sem tartom annyira megbizhatónak.
2011. nov. 27. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy nem adsz neki kölcsön. Ha holnap elveszíted a megélhetésed, milyen pénzhez nyúlsz? 200e Ft nem sok biztonsági tartalék.
2011. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!