Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Masodfoku vegzes (buntetoper)...

Masodfoku vegzes (buntetoper) ellen hogyan es hany napon belul tudok fel lebbezni, es hol?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 16:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy bárki érdemben segíteni tudjon, teljes részletességgel kellene, hogy ismerje az ügyet. Őszintén szólva igazságszolgáltatásban dolgozom, elég nehezen tudom elképzelni, hogy kis ügy miatt ahogy írod, börtönbe kelljen menned... De ha gondolod leírod a tényeket, amik veled történtek (és nem a szubjektív meggyőződésed) és akkor talán lehet valami érdemit rá mondani.

egy jogász

2011. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ok! 8 honapra fel lettem fuggesztve sikkasztasert 2008 ban,ezen ido tartam alatt egy pizzeriaban dolgoztam futarkent; 3 honapot voltam a cegnel, harmadik honap vegen egyik este motorozas kozben elhagytam a bevetelt (40000ft ot) es jelentettem a cegnel mire ok megfenyegettek hogy megvernek,en masnap onkent bementem a rendorsegre,es elmondtam a problemamat,erre a rendorok kozoltek hogy mar a pizzeria tulajdonosa feljelentett es jegyzokonyvet vesznek fel tolem,igy tortent 1 ora alatt lerendeztek,en kozoltem hogy hajlando vagyok a kart lerendezni. Alighogy kileptem a rendorsegrol elindultam motorral hazafele,a piros lampanal kiugrottak a kocsibol a pizzeria tulajdonosai (egy ferfi es egy no) majd uvoltozve eroszakkal elvettek a motoromat; es kozoltek hogy akkor adjak vissza ha megfizettem a penzt.Azonnal szoltam a rendorsegre,akik kb 20 perc alatt megerkeztek,de ekkor mar a motorom sem a pizzeria tulajdonosok sem voltak sehol, bevittek a rendorok a kapitanysagra es nyugtattak hogy elokeritik a motorom. Igy is tortent 2 ora alatt megkerult a motor es a pizzeriatulajdonosok,de a motorom osszekarcolva, csomagtartojabol eltunt egy alkatresz ami 17000ft volt es kovetkezo nap akartam beszerelni. A rendorok orizetbe vettek az egyik pizzeriatulajdonost, de 10 perccel kesobb behivatott az ugyeletes tiszt es felajanlotta hogy megszunteti az ugyet ellenem ha lemondok a feljelentesrol jarmu onkonyes elvetele buntette miatt amivel a pizzeriatulajdonost vadoltak. egybol tudtam hogy valoszinuleg baratok lehetnek az ugyeletes tiszttel,de mivel nem akartam nagy ugyet hat beleegyeztem bolond fejjel. Nem igy tortent a dolog ahogy az ugyeletes igerte; tovabkuldtek az ugyet az ugyeszseg fele vademelesi javaslattal,majd az ugyeszsegtol jott a papir egy evvel kesobb hogy mivel fel vagyok fuggesztve sikkasztasert, es ezalatt az ido alatt kovettem el az alitolagos sikkasztast(40000ft ot) ezert iteljenek letoltendo bortonre es ne szabadulhassak kedvezmennyel meg vegyek el a felfuggesztett 8 havi bortonomet, igy is tortent aprilis 14 en eliteltek 8 honapra ,fellebeztem amit november 10 en vagy 11 en jovahagytak nyilvanos ulesen, pontos datumot nem tudok mert kulfoldon vagyok, edesanyam vette at a levelet. Annyit elmondanek hogy a pizzeriaban napi 10000ft korulkerestem ,bejelentes nelkul, ezert nem volt okom hogy negy napi fizuval lelepjek egy jo munkahalyrol,sot edesanyam barmikor segitett penzzel ha valamit venni akartam magamnak. Jogtalannak erzem a dolgot,mert soha semmilyen atveteli elismervenyt nem kaptam a leadott penzekrol amivel naponta le kelett szamolni, a masik dolog hogy dolgoztam nyugdijjas postaskent es ott is sok postassal elofordult hogy penzt hagyott el vagy elszamolta magat,de soha sem jelentettek fel senkit. Azert mert egyszer megcsusztam egy nagyobb 3 millios sikkasztassal, nem fogom elrontani a felfuggesztettemet 40000ft ert amit barmikor kerek anyukamtol. Az osszeget amivel tartoztam a biro elott kifizettem ezert vette enyhito korulmenynek a dolgot,en pedig kritizaltam a birosag elott hogy eltint a motorombol a 17000ft os alkatresz. Egy futar volt a tanu ot bilincsbe hoztak mert azota valamiert leultettek, o azt alitotta hogy en 1 napot dolgoztam de o sem emlekezett pontosan mert azota 2 ev telt el,nekem ket tanum volt hogy 3 honapot dolgoztam,nem erdekelte a bironot semmi csak az hogy leultessen, es sajnos ezt jovahagytak. Nem tudom ilyenkor mi fog tortenni, mert meg sohasem voltam bortonben. Elore is nagyon koszonom a lehetseges segitseget ugyved ur!!!
2011. nov. 30. 21:04
 13/14 A kérdező kommentje:
Es elnezest a helyesirasi hibakert de mivel kulfoldrol irok es ideges vagyok nem tudtam ekezetesen irni!
2011. nov. 30. 21:09
 14/14 A kérdező kommentje:
????
2011. dec. 4. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!