Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerősöm, aki anno vállalta,...

Ismerősöm, aki anno vállalta, hogy tárolja a motorkerékpárom, ha épp szerzek utánfutót nem lehet elérni most meg már csak pénz fejében akarja visszaadni. Mit tehetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval van 2 régebbi motorkerékpárom, egy motorosnapon megismerkedtem egy fazonnal, aki azt mondta, nagyon jó szerelője van.

El is vitte a motorjaimat kisbusszal a szerelőhöz(itt hozzátartozik, hogy autóm, és B-s jogsim nincs, tehát én üzemképtelen motort nem tudok szállítani semmiképp, se nehezebb alkatrészt) aki csinált vele ezt azt összerakta, én meg fizettem. Aztán megint meghibásodtak, stb. Egyszer lementem a fazon nélkül vidékre a szerelőhöz megnézni az egyik motort amit épp csinált, lenéző volt, amúgy valami nagy versenyző hírében van, nagyjából szóba se állt velem és elkezdett balhézni utána állítólag az ismerősömnek, az meg nekem hogy én hogy merek lemenni csak úgy hozzá hétvégén. (van egy harmadik motorom ami jó, azzal közlekedem vagy BKV) Fülembe ültették a bogarat, hogy én ennek az embernek odaadok több 100.000 forintokat, és nincs róla semmi elszámolás. Kértem tőle szerelői számlát, de megsértődött, azt mondta átküldte e- mailen, de nem küldött semmit. Mivel a motorok még mindig nincsenek készen, mert nekem kellett volna beszereznem az alkatrészeket, de nem találtam illetve nem volt vagy időm, vagy pénzem a szereltetésre és bontóba mászkálásra, egy éve nála vannak. Nem nagyon veszi fel a telefont nekem, mikor meg szereztem valakit, akinek van kocsija, és bérelnénk egy utánfutót, nem tudtam elérni, vagy nem ért rá, külföldön volt.

Anyámnak (érdekes, hogy nem nekem) azt írta, hogy az egyik motoromat megpróbálta eladni papírok nélkül, de olyan keveset kapott volna érte, hogy nem adta el, plusz fizessek ki neki 250ezer forintnyi tárolási díjat, vagy nem adja vissza a motorjaimat és szó szerint így írta anyámnak: "ha faszolok vele, be fogja rajtam hajtni". Sőt, anno tudott az egyik motorba egy jó blokkot, elkért tőlem a hibátlan, jó motorblokk megvételére, állítólag vidéken van a szerelőjénél, és a szerelő is kér tárolási díjat, "csak ő még nem kérdezte meg, mennyi lesz". Mit lehet így tenni?


2011. dec. 2. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
van papírod arról hogy a tied a motor(ok)?
2011. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze hogy van. Rendszámos motorok. Adásvételi, törzskönyv stb. Bár mivel két éve ellopták az összes iratom, az egyiknek nincsenek meg a papírjai sajnos.
2011. dec. 2. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:
rendőrségen lehet feljelentést tenni ;)
2011. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mire tegyek feljelentést pontosan? Mikor utoljára feljelentést tettem, mert ellopták az egyik motorom, nem csináltak semmit. Egy év után, mikor már le akarták zárni az ügyet, elkezdek mocorogni, aztán annyi.(amúgy később megtaláltuk a motort, mert egy közelünkben lakó lopta el, de a benne okozott kárt nem fizette senki ki nekem) Tehát ilyen téren egyáltalán nem bízok a rendőrségben.
2011. dec. 2. 21:32
 5/12 A kérdező kommentje:
elkezdek =elkezdtek
2011. dec. 2. 21:33
 6/12 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy hiba van az írásban, siettem, nem otthonról írok, tehát: "Sőt, anno tudott az egyik motorba egy jó blokkot, elkért tőlem a hibátlan, jó motorblokk megvételére 80ezret. Állítólag vidéken van a szerelőjénél a blokk, és a szerelő is kér tárolási díjat."
2011. dec. 2. 21:40
 7/12 dizus ***** válasza:
A papírokkal,nagydarab gyerekkel,utánfutóval menjetek el a motorokért azonnal!Ha nem akarják Neked odaadni,na akkor kell hívni a rendőrséget!Ilyen-olyan kiadott pénzedet lesheted,hagyd a túróba!Szerezd vissza a motorjaidat!Nincs valós alapja a tárolási díjnak,ne fizess egy ruppót se!Írj privit ha kell segítség a visszaszerzésben,persze csak akkor ha minden úgy van ahogy leírtad!
2011. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy kezdeném hogy két nagydarab ismerőssel vagy nem ismerőssel (még ha kell fizetni nekik 30-30.000ft-ot) lemennék hozzá és felraknám a motorjaimat a futóra.

Vagy ha nem akkor bemennék a rendőrségre és megmutatnám hogy a nevemen lévő LOPOTT (!!!) motorokat hol találják meg.

Név cím és kimennek leellenőrizni és meg is fogják találni nála.

Hány éves motorokról beszélünk?

Milyen tipusú

ak?

2011. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Menj le hozzá a motor papírjaival, utánfutóval és min. két másik emberrel akik lehetőleg nem elfogultak az irányodban (hogy tanuként ki lehessen hallgatni ha kell). Ha nem adja át a motort akkor ott helyben hívd ki a rendőrséget, előtte a NAV-ot is megemlítheted neki, mivel nem tud elszámolni a szerelésről. A tárolásért nem kérhet pénzt, mivel gondolom erről nem állapodtatok meg amikor odaadtad a motort, 250 ezer amúgy is irreális egyévnyi tárolásért.
2011. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elárulom, hogy mivel nem értek a dolgokhoz, engem már e témában sacc per kb össz másfél millával lehúztak. A legdurvább egy Hartai szerelő volt, akinél az volt a helyzet, hogy vagy kifizetem neki a 180 ezer forint szerelési díjat, vagy nem adja vissza a motorom. Kifizettem, papírok nélkül dolgozott, és negyed év múlva mikor szétszedte egy másik szerelő, mert furcsa volt, nem az általam japánból rendelt gyári alkatrészek voltak benne, hanem használt összeguberált szarok. Mivel nincsenek nagydarab ismerőseim, nem hiszem, hogy el tudnám intézni. Amúgy kisebb motorokról van szó, 125, és 250 ccm-esek. Amivel közlekedem, az 400ccm, a sok lehúzás miatt már hitelre kellett vennem, mert nem akartam gyalogbéka lenni a sok szemét miatt.
2011. dec. 3. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!