Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A párommal közösen birtoklunk...

A párommal közösen birtoklunk egy lakást. A tulajdonrészemet szeretném az ő nevére átíratni. Hogy történik ez, mit kell tennünk? Le fognak rólunk húzni illeték, vagy bármi más címen pénzt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát tulajdoni lap,ügyvéd... pénzbe fog kerülni.Illeték nem hiszem,hogy lesz rá,mivel azt már vásárláskor kifizettétek.
2011. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ajándékozásnak hívják, ügyvédhez kell mennetek, 6600,- Ft a földhivatali eljárási díj, ezen kívül (mivel nem egyenesági, hanem oldalági rokonok vagytok) ajándékozási illetéket kell fizetni.

Plusz ügyvédi költség.


Vagy eladhatod neki, akkor ajándékozási illeték helyett visszterhes vagyonátruházási illeték lesz, a többi költség megegyezik, de ez esetben nálad ugye bejöhet még az Szja kérdése.

2011. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, valamiért testvéreknek olvastalak titeket először (nem tudom, hogy sikerült :P), szóval nyilván oldalági rokonok sem vagytok, ez annyit tesz, hogy magasabb az illeték, mintha testvérek lennétek.

De a többi, amit leírtam, az így van.

2011. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
miért akarod ráíratni a részed?
2011. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Papíron igazából senkik nem vagyunk egymásnak (nem vagyunk se házasok, se regisztrált élettársak), de van két közös gyermekünk.


Utolsónak: ez magánügy.

2011. dec. 6. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor a legmagasabb illeték-kategóriába tartoztok.
2011. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem a magánügyeidben akartam vájkálni, csak javasoltam volna olcsóbb megoldást...ha van két gyerek, akkor miért nem a gyerekekre iratod és a párod meg haszonélvezetet kapna, az kisebb illetékkel jár
2011. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisebb illetékkel jár, az tény, viszont egy család nem is tudnak jobban kiszúrni magával, mint hogy kiskorú gyerekekre lakást írat...

Ugyanis azt az életben többet már se megterhelni, se eladni csak úgy nem lehet.

Lehet egyezkedni a gyámhatósággal, ha bármit rendelkezni akarnak vele.

Ráadásul kis szerencsétlenséggel az sem kizárt, hogy a gyerek 18 éves korában ott áll majd egy ingatlannal, amiből csak gondja van.

2011. dec. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!