Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha találok egy hullát a...

Ha találok egy hullát a Dunamenti erdőben, kérhetek valamit, hogy megmondom hol van? Alkudozhatok rá?

Figyelt kérdés
Goldim van, akivek ki szoktam menni rendszeresen a Dunamenti erőhöz és ő találta. Úgy utálom a rendőröket, hogy hazafelé menet eldöntöttem, hogy nem hívom fel és nem szólok nekik. Viszont akkor nem tudják meg, hogy nem szóltam, ha nem szólok. Szóval szólni akarok. Pénzt kérek érte, méghozzá előre. Megtehetem?
2011. dec. 7. 07:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Nem teheted meg,és nem is lenne etikus. Kötelességed szólni. A rendőröket pedig nem kell utálni.
2011. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 hollófernyiges ***** válasza:
65%
Pénz helyett egy feljelentést kapnál bizonyíték eltitkolásáért és bűnpártolásért. A rendőröknek meg csak jót teszel ha nem jelented, kevesebb a munkájuk.
2011. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

Attól, hogy utálod a rendőröket, még köteles vagy szólni nekik. Magamból kiindulva: nem tudnék nyugodtan aludni, ha tudnám, hogy ott van egy ember holtteste és senki nem tud róla és miattam még annyi sem adatik meg neki, hogy eltemessék rendesen+ bűncselekmény áldozata is lehet.

Egyébként azzal, hogy nem szólsz a rendőröknek, nekik nem teszel rosszat. Ilyenért meg pénzt kérni...

2011. dec. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Namost ha kiderül, hogy te tudtad hol van, és nem szóltál, akkor már lesz is okod utálni a rendőröket, ugyanis megbüntetnek, mint állat.
2011. dec. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Még alkudoznál, be kell szarni!

Remélem a te eszméletlen testedet sem fogja jelenteni senki, csak miután kihűltél, rád talál valaki.

2011. dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nem a pénzért, -hogy felsrófoljam - nem azért alkudonék rá, hanem hogy minél jobban mebotránkztassam a rendőröket. Nincsenek amúgy anyagi gondjaim. Bosszúbol. Forintosítanám a sérelmeimet, felszoroznám az alapkamat kétszeresével, ez lenne az alapösszeg.


Jóóó akkor nem is szólok nekik. Van még erdő, máshová megyek a kutyammal, szarok bele.

2011. dec. 7. 08:24
 7/37 A kérdező kommentje:

07:58

tuti hogy kinyírták amúgy. Itt az erőd tele van viágháborús bombatölcsérekkel. Ilyen kúp alakú gödrök, kráter szerű. Egy ilyenben van, magzat pózban, de a faszom aki megvizsgálta közelebbről. Köcsög kutyám szaglászta, de nem engedem be a házba egy hétig emiatt.

2011. dec. 7. 08:30
 8/37 anonim ***** válasza:
92%

Meggyűlt már velük a bajod, mi?...

Vannak dolgok, amiért én sem nagyon szívlelem őket(például túlkapások, vagy amikor valaki becsületesen jelent valamit aztán még őt állítják bűnbaknak, vagy ha valaki talál valamit és mégsem jutalmazzák meg ).

De egy hulla azért más.Nincs benned sok jó érzés és gondolkodás.Lehet, hogy azt a halottat valahol még várják haza, mert abban a reményben, hogy él.Közben ott fekszik az erdőben holtan.Széthurcolják majd az állatok.Akárki is lehetett, rendesen el kéne temetni.Másik dolog:Megtalálhatják akár gyerekek is, rémüljenek halálra?

És még egy érv, ami amellett szól, hogy jelentsd az esetet, akkor is ha utálod a rendőröket, lehet, hogy ezt az embert megölték és valahol bűnöző gyilkos járkál szabadon.Akár te is összefuthatsz vele véletlenül...

Pénzt ezért nem fogsz kapni,ha kijelented, hogy pénzért adsz információt, akkor még zsarolónak is titulálhatnak és a végén megbüntetnek.

Tehát, a legegyszerűbb, ha egyszerűen bejelented, hogy találtál egy hullát és hogy hol.

2011. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Halottak ritkán fekszenek magzatpózban szerintem.Nem lehet, hogy valami szerencsétlen hajléktalan vackolta be magát a gödörbe és csak aludt?

Miért kell kizárni a kutyát csak amiatt, mert megszaglászta?Nem kóstolta meg!

Fura ember lehetsz...

2011. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Na mindegy, szerintem mindenképp jelentsd, ha esetleg nem halott, akkor sem fognak haragudni, mert értesítetted őket.
2011. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!