Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ciki az, ha megmondom a...

Ciki az, ha megmondom a nagyszülőknek, h milyen ajándékot vegyenek a gyerekeinknek karácsonyra?

Figyelt kérdés

Megkérdezném, h mennyit szánnak a 2 gyerekre és azon belül választanánk ajándékot.

Feleslegesnek tartok pl a fiamnak egy sokadik autót, amivel max 2 napig játszik, vagy egy elemmel hangoskodó bármit. Vagy az 1 éves lányomnak egy barbie-t, amit anyós akar venni neki.


2011. okt. 19. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem ciki. Én is megmondom a mamának, hogy miknek örülnének a gyerekek, ő pedig azok közül választ. Én sem örülnék, ha feleslegesen dobná ki pénzt olyan dolgokra, amikre aztán a gyerekek rá sem néznek.
2011. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki! Végül is te tudod milyen játékok vannak és a gyerekek úgy is neked mondják meg miket szeretnének. Tőlem is megkérdezik mindig,hogy mit vegyenek,nem akarják az ezredik x játékot/ruhát,vagy hogy ugyanazt vegyük.
2011. okt. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ezt nem illik. Főleg, hogy megkérdezed, mennyit szánnak rá. Ha ők kérdezik, hogy adj tanácsot, ötleteket, az más, de add meg nekik a vásárlás örömét.


Lehet, hogy neked felesleges a sokadik autó, de a fiad örülni fog neki, ha 2 napig, akkor 2 napig (ilyenek a gyerekek), de legalább örömet szerez neki a nagymamája.


Ciki lenne szerintem.


Az én szüleim, anyósom sem mindig olyan ajándékot vesznek, amit én magam is vennék, de ettől izgalmas az ajándékozás, amíg nem árt a gyereknek, addig én nem szólok bele. Amit én látok jónak, azt majd megkapja tőlünk.

2011. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ez családtól függ. én meg is szoktam venni. így í Mama is örül, hogy nem kell utána rohangálni
2011. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem ciki.Nálunk is megkérdezik a nagyszülők,sőt,ha bizonytalanok (pl műszaki cuccoknál) sokszor megkértek,hogy vegyem meg
2011. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Nálunk anyukámék meg is kérdezik mit ajándékozzanak, hogy ne legyen felesleges. Anyósomék (akiket amúgy szeretek és nincs velük gond) soha nem kérdik, és ha mondjuk sem érdekli őket, így tőlük általában a 86. babáját kapja a lányom. :)
2011. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

megmondhatod, abban semmi rossz nincsen, de ne panaszkodj karácsony után ha ök mást vesznek.

egyszerüen lehet ö úgy látja jól hogy annak a gyereknek barbie kell, akkor az lesz. ha akarod nem adod neki játszani és késsz.

2011. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk egyenesen ők kérdezik, hogy mit vegyenek, és én ennek örülök, mert így jó dolgokat kapnak.


Amúgy indirekt módon is nekifoghatsz. Pl:

Nem tudom van-e már ötletetek karácsonyra, de én láttam múltkor x boltban x játékot (minél pontosabban határozd meg, nehogy valami mást vegyenek meg), és hogy "Péterke" ennek szerinted nagyon örülne. Persze itt az árat Neked kell belőnöd, de azért nagyjából lehet azt tudni, hogy családon belül mennyit szánnak erre. Inkább lőj alá a tippednek, és akkor biztos nem lesz nekik túl drága.

2011. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi minig megbeszéljük mind a két nagyszülővel.
2011. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

előz

sokszor én veszem meg, anyám odaadja a pénzt

egyszerűbb és praktikusabb

2011. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!