Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelmi lőfegyvert akárki...

Önvédelmi lőfegyvert akárki tarthat? Ha igen, akkor milyet és mik ennek a követelményei?

Figyelt kérdés
Persze, gondolom betöltött tizennyolcadik életév mindenképpen, meg pszichológiai alkalmasság (ez csak tipp). De ezen kívül, ha nekem mondjuk valaha hét gyerekem lesz és nem szeretném, ha a társaságomban védtelenek lennének,vagy mondjuk sokat járok Budapesten éjszaka...szerintem értitek.
2011. dec. 7. 13:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Ennek hol kéne utánamennem?"


Fegyvervizsga az Andrássy úton (BRFK)

A többit a helyi kapitányságon.

2011. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 asmosys ***** válasza:

14:39



„Legalább ne hazudj.”


Nem az Én hazugságom, a Te tudatlanságod.


Elmehet, levizsgázhat, örülhet. Engedélyt nem fog kapni.


Mert szerezhetne:

Sport céllal: Évek után, tagsággal, a fegyvert tarthatja otthon szekrényben. Nem viheti utcára.

Vadászat: Tagsággal, a fegyvert tarthatja otthon szekrényben. Nem viheti utcára.

Munkavégzés kapcsán: Persze. Szabadidejében a fegyvert tarthatja otthon szekrényben. Nem viheti utcára.

Önvédelmi céllal: Pontosan mi fenyegeti? Gondolod az ok hogy fél? Ezért nem fog kapni, sőt a pszichológusnál a legrosszabb érv.


„Ebben se hazudj! Minden olyan esetben használhatod ha az életed testi épséged, vagy a kiséretedben lévő személy életét testi épségét közvetlen veszély fenyegeti. Akár balta ellen is.”


A törvényt ismerem, jobban mint Te.


Saját testi épség védelmében, más testi épsége védelmében….mi az a baromság hogy „kíséretedben lévő”???

Sőt!!! tulajdonod védelmében, illetve más tulajdonának védelmében.


Persze ezt tudni nagyon kevés. Rosszul méred fel a körülményeket, éveket pihenhetsz gondolkozva. Rosszabb esetben még sikerül lelőni valaki arra mászkáló ártatlant.

2011. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

no, most kéretik magyarul


a vadásznak nem fog házhoz jönni az erdő... tehát fog vele (elcsomagolt állapotban) az utcán közlekedni


ha lehetne éles fegyvere, használhatná balta ellen?


vagy késsel mennek egy 40 kilós nőre, akinek semmi esélye, még ha kése is van, akkor nem használhat pisztolyt?

2011. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Talaltam egy idevonatkozo oldalt


[link]


A lap aljan szo van a Magyar jogszabalyokrol is, beleneztem 1-2 linkbe es a korabban hozzaszolok majdnem jol tudjak! Hiszen fegyvervizsgat tehetsz barmikor de ez nem befolyasolja, hogy kapsz-e, lesz-e valaha is fegyvertartasi engedelyed...


Es egy erdekes cikk


[link]


Itt egy rendorosztalyvezeto nyilatkozza, hogy szinte lehetetlen megkapni az engedelyt. Szerintem ha fegyvert akarsz mindenkeppen a gaz riszto fegyvert intezd el, sokkal egyszerubb, elrettentesnek jo, es nem tudsz visszafordithatatlan dolgot elkovetni...

2011. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Esetleg megkérdezhetném, hogy itt ki-kicsoda, micsoda, hogy ennyire ismeri a jogszabályokat? Mert ha valamelyikőtök rendőr, vagy katona, esetleg jogász, annak fogok hinni.
2011. dec. 7. 17:06
 16/16 anonim válasza:

Na ezert szeretem en az ijjat es a nyilpuskat...elegans es szolid fegyver.

Orom nezni a dzsipokat ahogy futnak.

2012. jan. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!