Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki hordhat éles lőfegyvert ma...

Ki hordhat éles lőfegyvert ma Magyarországon a törvények szerint?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor milyet lehet? Ha tudja valaki, linkelje be az erre vonatkozó jogszabályt! Köszi.
2009. júl. 5. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Erdész, vadász, vadőr, ha munkakörében van, a megfelelő engedélyekkel.
2009. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy az utcán. Tehát magukkal vihetik pl. a boltba a pisztolyukat a derekukon, vagy a hónuk alatt??
2009. júl. 5. 21:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ők csak a terepen.
2009. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Akinek indokolt, veszélynek van kitéve.

Öregemnek is van mert vállalkozó.

-Ha nincs engedélyed akkor ajánlom a Flober-pisztolyokat. Ha ezekkel, éles lőszerrel meglősz valakit az már lehet hogy nem köszöni meg.

-De vannak gázpisztolyok........ igaz ezekhez is kell papír. Annyi hogy bemész a helyi rendőr kapitányságra ott leperkálsz egy kis pénzt és kapsz egy "fecnit" és ezzel magaddal hordhatod.

2009. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Faterod milyen fegyvert hord magánál és hogyan? Teljesen éles lőfegyver? Eddig én úgy tudtam, hogy csak a fegyveres testületek hordhatnak maguknál éles lőfegyvert? Nem a gáz-riasztó-flober fegyverekre gondolok.
2009. júl. 5. 21:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Így van. A fegyveres testületek tagjai. Más a fegyvertartási és más a fegyverviselési engedély.
2009. júl. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ahha, szóval akkor csak és kizárólag a fegyveres testületek tagjai kaphatnak fegyverviselési engedélyt? És ők a hétköznapokban is hordhatják? Jogszabály esetleg?
2009. júl. 5. 21:41
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Az én párom mióta ismerem, fegyverrel az oldalán jár-kel, szinte még a wc-re is... De hogy mi igazából a munkája,azt még előttem is homály fedi. Itt bizonytalan információkat pedig nem szeretnék közölni.
2009. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2009. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem ítélkezni akarok, de azért az "komoly" kapcsolat lehet. Kíváncsi lennék azért rá, hogy mégis mit csinál...
2009. júl. 5. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!