Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akit nem tudtak összeírni,...

Akit nem tudtak összeírni, mert a lakcíme település szintű volt és nem érték el, azt törölték a népesség nyílvántartásból?

Figyelt kérdés
Mert engem töröltek. Azt gondolom, hogy emiatt.
2011. dec. 8. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

itt valami nem stimmel. A halottakat sem törlik, bekerül a rendszerbe a halál dátuma és helye. Sőt, ha valaki elhagyja az országot, akkor sem lehet törölni, jelölni kell, hogy mikortól nem él Magyarországon és hová telepedett le.

Nem törölhettek, ha ezt mondta egy ügyintéző, akkor valamit elírt az adataidban, azért nem talált meg.

2011. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szerepeltem a népességnyílvántartásban ez a lényeg és erre gondolok, hogy emiatt.
2011. dec. 8. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:

de, szerepelned kell ,ha egyszer megszülettél

hidd el, valaki valamit rosszul nézett, ezzel foglalkozom

amúgy meg nehogy elhidd, hogy egy elvileg anoním dolog miatt törölhetnek. Nyilván mindenki tudja, hogy beazonosíthatók az emberek a népszámlálásnál, de ez nem ok a törlésre, emiatt nem lehet törölni senkit. Mondom, aki már nem él, aki kivándorolt, ők is szerepelnek a KEKKH nyilvántartásában, nem lehet őket sem törölni, pedig nyilván feltámadni nem fog a halott. Ott kell legyél, csak valamit valamikor valaki elírt. Bemész az önkormányzathoz és kiderítik! Kötelességük.

2011. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
csak megerősíteném a másik válaszolót, teljesen igaza van
2011. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem szerepelsz benne.
2011. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Következő történt.

Érvényes lakcímkártyám volt, településszintű.

Bementem jogosítványt hosszabbítani. Nem engedték, mert nem szerepeltem a számítógépben. Vezetőnél panaszt tettem. Késöbb hívott egy magasabb szintű vezető, aki közölte, hogy azért nem hosszították meg a jogosítványomat, mert nem szerepelek a lakcímnyílvántartásban. Kell kérnem egy lakcímkártyát. hogy itt élek. Mondom neki, hogy van. Mondja hogy nincs. Mondom hogy van. modja hogy nincs. Mondon neki, hogy itt tartom a kezemben. mondja, hogy nincsen. Kérdem, mi a teendő.

Menjek be a népességnyílvántartáshoz és jelentkezzek be és írjak alá egy nyilatkozatot, amivel bemehetek a lakcímnyílvántartóba, kapok egy lakcímkártyát és azzal hosszabbíthatom a jogosítványt.

Bementem a népességnyílvántartóba. A nő kikérdezett, majd írt egy nyilatkozatot, miszerint nincsen lakcímem sehol és hajléktalan vagyok. Nem írtam alá. Bementem a lakcímkártyát kérni, de ott nem adtak lakcímkártyát. Kérték ezt a nyilatkozatot. Visszamentem a népességnyílvántartóba és aláírtam, hogy hajléktalan vagyok. Egy példányt eltett a nő. Visszamentem a lakcímártyáshoz, és kérték a nyilatkozatot, mert település szintű kérvény volt. Bevették a nyilatkozatot és a régi érvényes lakcímkártyát és kiadták a települési lakcímkártyát. A nyilatkozatot visszakértem, amit visszaadtak, de lemásolták.

Mentem jogosítványhosszabbításra és megadták, ill. bevették és továbbították, érte kell menjek 3 hét múlva.

A népességnyílvántartási nyilatkozat itt van nálam, be is fotózhatom, ha kell.

2011. dec. 9. 07:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a népességnyilvántartásban nem szerepelsz, hanem a lakcímnyilvántartásban, ha jól értem.

Bármikor be lehet jelentkezni egy címre a tulajdonos engedélyével, csak ki kell tölteni egy nyomtatványt.

Ez nem tudom, hogy nincs meg nálad, ha már volt lakcímkártyád, de szerintem most is megteheted.

2011. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ettől még a KEKKH nyilvántartásban szerepelsz (szerepeltél), hiszen akkor lakcímkártyád sem lenne, nem lenne adókártyád, tb kártyád stb. A lakcímkártyád volt érvénytelen, elképzelhető, hogy évekkel ezelőtt nem találtad, azt gondoltad, hogy ellopták, elhagytad, már nem is emlékszel rá, de a rendszerben letiltattad, magyarán bejelentetted, hogy elveszett. Így az már egy érvénytelen lakcímkártya volt. Hidd el, nem gyagyának nézlek, csak heti rendszerességgel jönnek ügyfelek, akik állítják ,hogy soha nem tiltatták le az irataikat, aztán én meg látom a rendszerben, hogy még a rendőrségen is járt 2-3 éve bejelenteni, hogy elvesztette minden iratát. Tehát csak a lakcímkártyád volt érvénytelen, a rendszerben benne voltál. Ne keverd a kettőt, nem ugyanaz.
2011. dec. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!