Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott egy földterület,ami egy...

Adott egy földterület,ami egy település külterületén fekszik. 1/2 részben tulajdonosa vagyok,másik fele a testvéremé. Járhatok-e rosszul ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egy iskola az ott levő földeket szeretné használni,kizárólag oktatási célokra(földművelés,növénytermesztés).Készült egy papír minden tulajdonosnak,hogy használnák a területüket be is kerítenék vadkárok miatt,de ha mi el akarnánk adni vagy használni,ők egyből lebontják a kerítést,nem akarják a területet kisajátítani.De ez csak egy ív papír nincs közjegyző által hitelesítve, vagy ilyesmi.Csak a tulajdonosok, valamint az igazgatónő aláírása. Engem azzal riogatnak a környezetemben,hogy teszem azt,pár év múlva,ha én el akarom adni a saját tulajdonomat,ők mondhatják azt,hogy ők művelték,így az övék.Nem vagyok tisztában a jogi dolgokkal,de azt kétlem,hogy lenne olyan kiskapu,ami erősebb egy tulajdoni lapon lévő jogviszonynál. A tanácsotokat szeretném kérni.
2008. nov. 11. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt bemásoltam a jogszabályt az elbirtoklásról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__98885..


Ha nem kötöttetek szerződést, csak simán hagyjátok, hogy sajátjukként műveljék akkor legkorábban 15 év múlva indíthatnak elbirtoklási pert. Ha közben meggondolod magad, és eladod, akkor így jártak...

2008. nov. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2008. nov. 12. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!