Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tehetem ki anyámat és...

Hogyan tehetem ki anyámat és az "új családját" a lakásból? 18 éves vagyok a héten tudtam meg hogy apám azért nem fizetett gyerektartást sose, mert lemondott az én nevemre a lakásról.

Figyelt kérdés

A szüleim még 6 éves koromba elváltak,apám külföldre költözött nem is tartja velem a kapcsolatot. Anyámmal se volt túl jó a viszonyom,mindig mondta h apám miattam ment el,és h milyen szemét mert nem fizet gyerektartást sem.

10 éves voltam mikor lett neki uj barátja aki oda is költözött a lakásba az ő gyerekeivel(egy fiú és egy lány,idősebbek nálam). Az egész "család" cselédként rángatott. Az uj apám és testvéreim akkor és azért verhettek meg amikor és amiért csak akartak.Anyám soha nem védett meg,szerinte megérdemeltem mert "ő az apja vére azért ilyen"-ezt mondta mindig.

Mikor 14 évesen összejöttem a barátommal,nem telt el fél év se elüldöztek otthonról. Akkor a barátom már betöltötte a 18at és volt egy nagyon jól fizető állása(hála a Jó istennek azóta is van ) és ő kimentett engem onnan. Anyám ennek nagyon örült,én csak rontottam a levegőt otthon,a gyerektartást apám úgy sem fizette a családi pótlékot meg azért nem adta oda,mert legalább kifizetem vele a tartozásom egy részét. Hogy majdnem 15 éves koromig etetett,meg minden. én féltem tőle ezért sose jelentettem sehol h én nem otthon lakok. Mikor anyámnak a munkahelyére kellett iskolalátogatási(h pénzt kapjon iskola kezdésre vagy vmi) akkor eljött az iskola elé,és kiverte belőlem h kérjek. Szóval ezért nem tettem ellene semmit,mert féltem tőle. Úgy gondoltam ha 18 leszek már semmi közöm nem lesz hozzá.

Most kaptam egy levelet amiben benn van h a ház ahol anyámék laknak az az enyém,mert apám azért nem fizetett gyerektartást sose. De eddig a gyámügy vigyázott rá ugymond h anyám ne adja el meg semmi.

Az igazság az h félek szólni nekik h költözzenek a lakásból,nem tudom hogy kéne mondanom.


2011. dec. 8. 17:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Jogi képviselővel (ügyvéd). De ezeket bizonyítani is kell ám! (Én ezt nem feltétlenül hiszem el 100%-ig, és mások is így lesznek vele...)
2011. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha anyukádnak haszonélvezeti joga van a lakásra, nem teheted ki őket, de még el sem adhatod az ő beleegyezése nélkül. Amúgy sejtem hogy van ilyenje, mert apukád csak a saját részéről mondhatott le anyukádéról nem.
2011. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Szia,szerintem azt derítsd ki,hogy teljes egészében a tiéd-e a lakás,anyukádnak van-e esetleg tulajdonjoga,vagy haszonélvezeti joga.Mert ha egyik sincs,akkor jogod van kitenni őket.Csak pontosan tisztázni kell a tulajdonviszonyokat.Anyádról meg inkább nem mondok semmit,pedig tudnék.Kitartást neked és kívánom,hogy a felnőtt korod boldogabb legyen!
2011. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj egyedül oda. Menj be a gyámügyre és kérdezd meg tőlük, hogy ilyenkor mit tudsz tenni. Ők biztosan találkoztak már ilyen helyzettel.


Amit logikusan tennék: odamennék a barátommal, esetleg még néhány baráttal (legyenek tanúk), hogy megadott határidőre költözzenek ki, ekkor és ekkor jössz a kulcsért.

Ha szerencséd van, akkor kiköltöznek, mire visszamész. Ez esetben amikor elmentek, hívj egy lakatost és cseréltess zárat.

Ha nincs szerencséd és nem akarnak menni, akkor sajna rendőri segítségre lesz szükséged.

2011. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Először szép szóval ha nem megy,akkor durvább eszközök.

Amúgy köteles ki menni a lakásból ha a tied és ezt a gyámügy alá támassza.

Csak egyet nem értek.Nem anyukád volt a gyámod??

Mert akkor neki kellet volna ezt az egész lakás dolgot kezelnie.

Gyámság alatt voltál egy idegennél? Nagyon nem értem.

2011. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nincs neki semmi joga ott lenni.Mondták a gyámügyön is,hogy anyám csak addig volt haszonélvező amig én kiskorú voltam.

Már többmint 3 hónapja kirakhattam volna,mert elmúltam 18. A gyámügyisek küldtek levelet is,de én ezt a mai napig nem kaptam meg.

Úgy tudtam meg ezt az egészet,hogy átirattam a családi pótlékot az én nevemre és ebből hatalmas botrány volt,anyám és az uj barátja eljött az iskola elé és kikeltek magukból,rángattak meg löködtek a földre és az igazgató nő kihívta a rendöröket,és onnan küldték át a jegyzőkönyvet a gyámügyre. ha nincs eza balhé lehet h a mai napig nem tudom meg.

2011. dec. 8. 17:23
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

"Most kaptam egy levelet amiben benn van h a ház ahol anyámék laknak az az enyém,mert apám azért nem fizetett gyerektartást sose."


Kedves kérdező!

Ki írta azt a levelet? Nekem nagyon kamu ez az egész. Meg aztán a törvény előtt, gyermektartás fizetést nem lehet átvállalni házzal!

Ha nincs róla hivatalos végzés, akkor apád megint csak átvert.

2011. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
A haszonélvezet nem múlik el magától...
2011. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A gyámügyön azt mondták h anyukám tudta h az enyém a lakás,ők csak arra figyeltek h amig kiskorú vagyok anyám ne adja el vagy ha el is adja meg maradjon a lakás ára.
2011. dec. 8. 17:26
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Most olvasom mit írtál. Akkor bocsi. Írd meg légyszi, mi lett a dolognak a vége?
2011. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!