Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan gyakoroljam a jogaimat...

Hogyan gyakoroljam a jogaimat a Sparban?

Figyelt kérdés
Reggelente vaníliás tejet szoktam venni a Sparban, a címke szerint 99 Ft, de a pénztárnál 120 Ft-ot kérnek. Megtaláltam azt a törvényt, amivel érvényesíteni tudom a jogaimat, de nem tudom, hogy hogy használjam fel. Toljam a pénztáros orra alá? pls help tudom h az a 20 Ft nem a világ vége, de akkoris
2011. dec. 9. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg neki, hogy rosszul van felcímkézve.
2011. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Sehogy. Nem kell odamenni. Vagy költözz demokratikus országba.
2011. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 asmosys ***** válasza:

Adj a pénztárosnak 100 Ft-t Mindig a legalacsonyabb kirakott árat kell fizetni. Ennyi.

Hányszor sikerült rádumálni Téged a magasabb árra? :))))

2011. dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A következőket teheted (ha sok időt van, de nem biztos, hogy megéri):


1. Követeled a törvény alapján, hogy a pénztáros a kiírt árat számítsa fel. Ezt valószínűleg nem tudja megtenni, mert a pénztárgépben neki a vonalkód alapján rögzítve van az ár.


2. A boltvezetőhöz, vagy nagyobb üzletben, ha van, a vevőszolgálathoz fordulsz, és tőlük kéred, hogy korrigálják a hibát.


3. Lefényképezed a kiírást, és ezt a blokkoddal együtt eljuttatod a fogyasztóvédelmi hatósághoz. Ezt közöld az boltvezetővel is!


4. Mielőtt a fogyasztóvédelemhez fordulsz, panaszt tehetsz még a Spár központban is.

2011. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

már mondtam hogy rosszul van címkézve

eddig kétszer fizettem többet :D

nem gondoltam volna hogy ilyen sok macerával jár :O


köszönöm a válaszokat :) lehet hogy hétfőn kipróbálom hogy adok egy 100ast és kisétálok :D

2011. dec. 9. 19:22
 6/6 A kérdező kommentje:

amúgy azt eddig is tudtam hogy az alacsonyabb árak kéne kifizetnem de gondoltam úgy hatásosabb lenne ha felolvasnám az ide vonatkozó jogszabályokat.

a második válasz tetszik, ha lediplomázok, húzok innen a francba ;)

2011. dec. 9. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!