Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Stadler büntetésével egyetérte...

Stadler büntetésével egyetértetek?

Figyelt kérdés

Én személy szerint túlzásnak tartom az ítéletet.

Mások nem kapnak ennyit, súlyosabb vétkekkel.

Tudtommal a könyvelő hibázott, s mégis ő ül be a börtönbe, vagy én nekem hiányosak az információim?


2011. dec. 12. 06:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a többi ítélethez viszonyítanám, hanem önmagában nézem. Szerencsére nem precedens ítélkezés van nálunk.

Ez alapján igen, jogosnak tartom. Az ember maga nyilvánította ki többször a médiában és előadásain is, hogy esze ágában sincs a magyar törvények mentén működni. Az ő útját az ukrán-orosz barátai "segítik"...

Ha ismernéd a fószert, tudnád mennyire sunyi, alattomos, erkölcstelen figura. A joviális, vigyorgó jópofi mögött egy lélekben valódi sötét bűnöző van.

A többiekn

2011. dec. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ki kéne végezni, mint az összes többit.
2011. dec. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Stadler nem kicsit visszaeső. valahányszor kiengedik, mindig stikázni fog valamit. annyiban lehet túlzás, hogy ő legalább nem veszélyeztet emberéleteket, mint a másik ügyeletes jómadár Tasnádi.
2011. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, súlyosbítani kellene.
2011. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ki kéne végezni, mint az összes többit."


Támogatom.

2011. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

maximálisan jogos. Bnőmék városában volt az egyik boltjuk. Több ismerősük is dolgozott a csávónál. Nem jelentette be őket, amikor bement valaki aki ellenőrnek látszott, akkor úgy kellett tenniük mintha vásárlók lennének. És ez nyilván csak a jéghegy csúcsa.


Azt olvastam, hogy sok-sok millió forgalma volt. Ebből képes lett volna az alkalmazottakat is bejelenteni illetve adózni is szerintem.


Viszont állítólag nem kell félteni. Leüli ezt a kis piti büntit és folytatja tovább. addig pedig a családja viszi az üzletet.

2011. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ultracivil ***** válasza:

Józsi bácsi és tettei tipikus esete a 90-es évek óta tartó magyarországi politikai, gazdasági és társadalmi problémáknak.

Az Ő elitélése önmagában nem teljesen fair. Mert mi is Józsi bácsi mesés története?

Van egy egyszerű juhász ember aki az alföldi mezőkön legeltet és egyszer csak rájön, hogy a helyi bögrecsárdák pancsolt alkoholjait érdemes némi haszonnal továbbadni. Az üzlet szépen lassan nő, mígnem az ukrán oldalról is jelentkezik igény. Nosza a juhászember teherautókat kamionokat vesz a kis megtakarított pénzecskéjéből és útnak indítja a vállalkozását. Az, hogy közben országhatárok vannak, vagy netán egy nagyon magas jövedéki adó ez emberünket kevéssé érdekli és az ÁFA-ra is csak úgy tekint mint egy jó fejőstehénre, melyből némi turpissággal óriási összegeket lehet visszaigényelni. Néhány szállítmány után már kellően beteg gazdag ahhoz, hogy a törvénytelenségeket a felmerült problémákat ügyvédekkel, könyvelőkkel, lefizetésekkel kivédje. Itt a mese vége.

Konklúzió:

1. Az adóhatóság rendkívül gyenge ellenőrző rendszere kiengedte a szellemet a palackból. Óriási késéssel akkor lépett már csak közbe, amikor emberünk jelentős hatalommal bírt és ””befolyásolhatott”” más akár politikai köröket is. Tehát maga a feltétel rendszer volt olyan, hogy gyakorlatilag preventíve nem képes meggátolni már csírájában az ehhez hasonló eseteket.

2. Józsi bácsiban kevés az empátia. Már a Stadler stadion építésekor éreznie kellett, hogy, talán egy irigye, vagy ellenlábasa segítségével az adóhivatal egyszer majd felteszi a kellemetlen kérdést. Mivel Józsi bácsi gyors gazdagodásával nem állt arányban az Ő tudásának növekedése és talmi magaslatokban az ember könnyen elveszíti még az ösztönszerű gondolkodását is, zuhannia kellett. Tudnia kellet volna váltani, vagy időben kilépni, mint a kor akkori gazembereinek egy része tette.



Én nem csak Józsi bácsit ítélném el. Vele együtt sok belőle élősködő ügyvédnek, könyvelőnek, a lefizetett hivatali szolgáknak ugyanott lenne a helye. A törvények folyamatos kijátszásában segítkező értelmi réteg abszolút felelős ennek az egyszerű, de gátlástalan embernek a tetteiért.



Így állunk most! Mert azok viszont, akik váltani tudtak, így hatalomba is kerültek és indirekt módon irányítják az országot. Ez az egyik ok, amiért Magyarország gazdasága lezüllött.

2011. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!