Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel szeretnék mondani. Az...

Fel szeretnék mondani. Az interneten olvastam, hogy elmehetek betegállományba ímig tart a felmondási idő. Jól tudom?

Figyelt kérdés
Fel akarok mondani de van 1 hónap felmondási idő. Ez alatt elmehetek 2 hét betegállományba? Az beleszámít a felmondási időbe?
2011. dec. 12. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
bele, de nyilván elég átlátszó. én azt mondanám a górénak, hogy mentsen fel a munkavégzés alól a felmondási idő hátralévő részére, és ha nem teszi, akkor nem hagy más lehetőséget, mint az orvos.
2011. dec. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
megteheti azt hogy nem ment fel? vagy ez csak a jóindulatán múlik? köszönöm
2011. dec. 12. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:
csak a jóindulatán múlik. azt viszont nem tilthatja meg, hogy megbetegedj.
2011. dec. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 asmosys ***** válasza:
100%

Mint azt az első említette elmehetsz, de átlátszó, nagyon.

Hivatalosan akkor mehetsz betegállományba, ha keresőképtelen leszel.

Rossz hír hogy ezt lehet ellenőrizni, nem biztos hogy elég a körzeti cimbisége.

A munkáltató /nem gyakori/ de kérhet felülvizsgálatot.


Az ellenőrző főorvos eljárása:


Az ellenőrző főorvos a munkáltató megkeresésére a betegdokumentációból fellelhető adatok, vagy indokolt esetben a keresőképtelen biztosított vizsgálata alapján


- dönt a biztosított keresőképtelenségéről vagy keresőképességéről,


- a döntést követően arról a munkáltatót és a munkavállalót írásban értesíti, továbbá döntését bejegyzi a keresőképtelenséget elbíráló orvos által vezetett "Orvosi Napló a keresőképtelen biztosítottakról" című naplóba.


Egyebekben a keresőképtelenség és a keresőképesség elbírálását az ellenőrző főorvos ellenőrzi. Ellenőrző tevékenységet elláthat a MEP erre kijelölt főorvosa. Az ellenőrző főorvos tevékenysége kiterjed a MEP-hez beérkezett keresőképtelenségi adatok célzott ellenőrzésére is.


Az ellenőrző főorvos az ellenőrzés keretében jogosult


- a beteg vizsgálatára, a kezelőorvos jelenlétében a beteg tartózkodási helyén is,


- a betegdokumentációba történő betekintésre,


- szükség szerint a beteg szakorvosi vizsgálatra utalására,


- a keresőképtelenség, illetve a keresőképesség tényének megállapítására,


- javaslatot tenni a táppénzfolyósítás megszüntetésére a táppénzfolyósító szerv felé,


- az előző pontok szerinti megállapításait a betegdokumentációban rögzíteni, illetve


- amennyiben a felülvizsgálatot a munkáltató kezdeményezésére folytatták le, a munkáltatóval írásban közölni a felülvizsgálat eredményét.


Gondolom a következményeket nem kell részletezni.

Mindezt csak a tisztánlátás érdekében.

2011. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként beteg vagyok, mert a munkahelyemen kismedencegyulladást kaptam, aminek következtében fáj az egész alhasam és nőgyógyászhoz is el kell mennem. Tehát valamilyen szinten nem"kamu" a betegállományom.


Köszönöm a válaszokat.

2011. dec. 12. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben evezek. Külföldre mész, v itthon új munkhely? Jó egészséget!
2011. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia. Én maradok itthon. Te itthon/külföld? Köszönöm, Neked is jó egészséget.

Most elbizonytalanodtam , mert mondták a kollégáim hogy nem biztos hogy beleszámit a felmondási időbe a betegállomány... Tud ezzel kapcsolatban valaki mondani valami bíztatót? :)

Köszönöm

2011. dec. 13. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!