Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ilyen szomszéd...

Mit lehet tenni ilyen szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, felettünk iszonyú hangosak tudnak lenni. Fúrnak, kalapálnak(ezt egész nap), dobolnak,gitároznak. Volt, hogy anyukám felment szólni (udvariasan), és azt mondták neki, hogy ha mégegyszer felmegy megölik.(etnikum)

Azóta ma megint felment szólni, mert fél10-kor még kalapáltak,és ráordítottak, hogy kopjon le róluk, nem ők azok, és ők is hallják. Most aki ide ír, az legyen szíves elfogadni nekem azt, hogy nem mondtak igazat, és tényleg ők csinálják. Mit tennétek ilyen esetben?


2011. dec. 12. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Cigányokkal nem tudsz csinálni semmit, mert alanyi jogon több jog illeti meg őket, mint téged. Vili? Különben meg büdös rasszista is vagy. Meg biztos antiszemita is.


Amúgy én személy szerint azt csinálnám, hogy kihívnám a zsarukat. Ha nem akarnának jönni, akkor meg addig hívnám őket, amíg ki nem jönnek. Mivel cigány ellen intézkedni tilos, ezért megkérném, hogy legalább legyenek jelen, amikor megkérem őket a csendben cigánykodásra.

2011. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csakhogy ez egy szekrényméretű kancigny aki nemtudom mit tenne miután elmentek a zsaruk:)


valójában én egy feljelentésen gondolkozom, ha jól tudom pénzbírság is lehet belőle. Csak kérdéses nekem, hogy az hogy működik, hogy ellenőriznék le, ha én panaszt teszek, hogy hangosak felettünk. Mert nem bömbölő zene van, ott szerintem egyértelmű, de ezt csak mi halljuk, akik alattuk élnek.Remélem hamarosan elköltözünk innen egy jobb helyre.

2011. dec. 12. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A cigány egy védett faj, sok mindent nem lehet tenni (még) ellenük. A rendőrség az egyetlen legális megoldás, addig kell rájuk küldeni őket, amíg le nem csendesednek.

Felénk is ez a helyzet a szomszéd utcában. Nyáron egész éjjel ordítoznak, néha még nappal is. Egyszerűen nem képesek normálisan beszélni, ott ordítanak egymással, meg égetik a kábeleket, amitől iszonyatos bűz terjeng. Ha valaki kihívja a rendőröket, akkor egy ideig kuss van.

Névtelen bejelentést kell tenni, akkor nem tudják, ki volt. Gondolom van több lakó is, akit zavarnak. Úgysem tudják meg, ki volt. Rövidtávon ezt lehet csak.

Költözzetek el minél előbb.

Ja, és megköszönheti minden fideszbirka, aki egy cigányt ültetett a miniszterelnöki székbe, nemhiába óvja szerencsétlen a kiskedvenceit.

2011. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenki maga dönt a sajat belatasa szerint, nem lehet meggyözni senkit. Ha valaki azt hiszi, ö gyözte meg a masikat, ott az törtent, hogy a masikban önmagaban született meg a gondolat hosszabb folyamat vegpontjakent pont akkor... (Dale Carnegie)

Kicsit filozofikus-ezos, de sajnos erre is igaz...

Reszvetem...


Ha pedig a masik eleteben nem teremthetünk, mit tehetünk a sajatunkeban, hogy megis jobb legyen? Elköltözest mar irtad. Meg az jutott eszembe, egy regi munkahelyemen, ahol nagy zaj volt, gyekennyel volt körbeszigetelve a helyseg. Legalabb a plafont begyekenyeznem addig is...

2011. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudlak bíztatni. Még azokkal szemben sem tesznek semmit, akiknél tényleg bömböl a dáridó az ablakban egész nap.


Esetleg ha gyerek is van náluk, akkor a Gyámügyet kellene megkeresni. Az a fenyegetés, hogy elveszik tőlük a gyerekeket (és ezáltal a megélhetésüket) az egyetlen fegyver ellenük, ami hatásos lehet. A jegyzőt és a rendőrt nagy ívben sz.rják le...

2011. dec. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Át kéne nézni a házirendet vagy az alapító okiratot, hogy van-e erre vonatkozó bejegyzés. Próbálj megad mellé állítani még pár lakót és a közös képviselővel íratni kell egy levelet a zavarás megszüntetéséről. Ha továbbra is zajoskodnak akkor hívd ki a rendőröket és ragaszkodj, hogy készítsenek jegyzőkönyvet a csendháborításról (nap bármely szakában lehet nem csak este), majd 1 éven belül a jegyzőtől az után a bíróságtól lehet kérni birtokvédelmet. Annál nagyobb az esélyed minél több lakóval közösen adjátok be.
2011. dec. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Vigyázat! A kérdés provokáció és célja a kisebbségek egyértelmű lejáratása. Rasszizmus! A rasszizmus pedig sokkal veszélyesebb, mint egy kalapáló cigány. És valójában sokkal nagyobb esély van rá, hogy szélsőjobboldali kirekesztők miatt halsz meg vagy mész tönkre, mint cigányok miatt. Cigány származású emberek ebben az országban max 100 embert ölhettek eddig meg a történelemben, jobboldali-rasszista kormányzat viszont több százezer magyar halálát eredményezte, lásd Don-kanyar és társai. Az emberi primitívségnek pedig semmi köze nincs a bőrszínhez és az etnikumhoz. Max. az, hogy a fehér ember a történelem során állandóan lenyomta a többit (gyarmatosítás, rabszolga-kereskedelem, stb...) Persze ez sem faji kérdés, hanem pénzkérdés. A nagytőkés pedig bármit megtehet, az az igazi ellenség, nem a jobbikos degeneráltak által mesterségesen gerjesztett gyűlöletkampány áldozatai.
2011. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csendháborításért ki lehet hívni a rendőrt. Ezzel 2 baj van: vagy ki sem jön, vagy ha kijön, és addigra kuss van, akkor a rendőr még téged büntet meg, mert téves riasztás. Sajna mi jártunk így. A másik meg tényleg az, hogy mit csinál veled, ha elment a rendőr. Költözzetek el, nem tudsz mást csinálni.
2011. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ne haragudjatok, de hülye válaszokat írtok.

semmi esélyed velük szemben Nekem a házamat kellett eladni fillérekért, hogy megszabaduljunk az olyan "emberektől", akik semmibe veszik a másikat, Ezek lehetnek C típusúak, fehérek, feketék. Nekik van joguk, nem a sértetteknek, az elszenvedőknek.

2011. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hát én erre egy nagyon jó módszert találtam ki, amikor ők hangosan halgatták egész délelőtt a zenét akkor én fogtam magam (elégsokféle hangcuccom van) beraktam egy jó kis komolyzenét felcsavartam a hangerőt jó hangosra és ezment egész délután. Ha ők elkezdik üvöltetni a rock zenét akkor én a komolyzenét. Egyszer aztán kérdezték, hogy mióta szeretem én a komolyzenét, erre a válaszom az volt, hogy én mindig is szertettem. Ezt a megoldást még párszor eljátszottam velük és láss csodát azóta nem üvöltetik a rock zenéjüket!

Gondolom csórikáim nem szeretik a komolyzenét!!!!

2012. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!