Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen szomszédokkal?

Figyelt kérdés
Kb fél éve új lakók költöztek fölénk. Van egy 2 éves kisgyerekük, és egy kutyájuk is. Eddig azt sem tudtuk kik laknak felettünk, de amióta Ők beköltöztek, szinte Velük élünk. A kisgyerek le-föl rohangál. Persze, megértem, hiszen gyerek. Csak elég bosszantó, hogy minden hétvégén akkor kelünk, amikor Ők. Nincs egy nyugodt hétvégénk. Minden este ezerrel dübörög a lakásban, meg a földhöz veri a játékait. Néha olyan, mintha egy üveggolyót próbálna pattogtatni. Volt már, hogy a könyv eldőlt a polcon, az ablakok berezonálnak. A szülők is baromi hangosak. Pl, amikor a nő takarít, nálunk földrengés van. Meg olyan hangok jönnek le, mintha bútorokat toligálnának ide-oda. Lehet, hogy nem tettek szigetelést a parketta, illetve a járólap alá? Mert a szülők lépteit, meg a kutya körmeit is halljuk. Egyszer kicsit megkongattam a radiátort, lejött a kedves apuka, mondta, hogy 1 év múlva oviba megy a gyerek. És???? Nekünk attól miért lesz jobb, ha minden este órákon keresztül dübörög? Ja, és amikor visszament, a gyerek elkezdett még jobban rohangálni. Szerintem direkt. Én pl nem húzom-vonom a széket, hanem emelem. De azért tettem az aljára filcet. Mi tekintettel vagyunk a szomszédokra, nem bömböl nálunk se tv, se zene, nem beszélünk hangosan stb. Ja, és azért hozzáteszem, hogy imádjuk a gyerekeket, meg a kutyákat, úgyhogy nem azért vagyunk kiborulva, mert "gyerekgyűlőlök" vagyunk. Mi tényleg baromi nyugodt emberek vagyunk, de egyszerűen már besokalltunk. Mit tennétek a helyünkben?
2010. okt. 21. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképp felmennék és szépen elmondanám nekik, hogy mi a baj. Ők is csak emberek. Képzeljék el, hogy a felettük lakó csinálná ezt, mikor alszik a gyerekük ők mit szólnának hozzá.Azt is mondd meg nekik, hogy az előttük lakóval nem voltak ilyen problémák.

Biztosan én sem viselném el,mert én is laktam emeletes házban...


Nekem is van kicsi gyerekem, de mi családi házban lakunk.De szerintem így is hallgatnak minket a szomszédok:)

2010. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
49%

Nah nálunk még durvább a helyzet. Felettünk 1 tróger féreg lakik az anyjával meg a 3 kölykével(magyarok)

Szintén van kutya de 2. az erkélyről szarnak lefelé. a 3 bolond gyerek azt csinál amit akar. Sulit max 3. osztályig láttak tovább nem.

Fater 1x megunta h meló után nem tudott aludni miattuk. felment megkérdezte mi a jó isten bajuk van ienkor h vergődnek? Még a fogatlan sz*rházinak állt feljebb h vkikkel keverjük őket :D


Nyugodtan szóváteheted v a nőtől v a férfitól h mi bajuk van h direkt csinálják a balhét? Ha panelban laktok ehhez jogod van. és ahhoz is h ha szövegel lekeverj neki 2őt.

18/F

2010. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva: semmit nem tudsz tenni. Ezek a zajok a normális élet zajai, ezt nem fogják megszöntetni. Ezt csak tudomásul venni lehet, ez a társasházak hátránya. Elköltözhetsz, de mást nem fogsz tudni tenni. Kérheted őket szépen és kérheted őket durván, de ha nem akarnak, nem lesznek halkabbak.

Én pl. elképzelni se tudom, hogyan lenne a 3 kicsi gyerekem halk egy társasházban és hogyan magyaráznám meg a 2 éves ikreknek, hogy halkan lépegessenek, ne zajongjanak... Mondjuk nem is lakunk társasházban...

2010. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk, de nem ennyire durva nálunk.

A velünk szemben lévő szomszédok ugy csapkodják az ajtót, hogy berezonál a vitrinünk és az ablakaink. Mikor sütnek-főznek kinyitják az ajtót (már a házba belépve tudom, hogy ők főznek). A kutyájuk vonyit és ugat az ajtónkban, a macskájuk lespricceli (vagy mit csinál) a lábtörtlőnket. Állandóan veszekednek, meg verekednek (anya és lánya). Már 2-szer tettünk rájuk panaszt, és csak rosszabb lett, le parasztoztak meg ilyenek. Egyszerüen nem veszünk tudomást róluk, igyekszünk nem egyszerre kilépni még az ajtón sem. Már belémkötöttek azzal is, hogy büdösre suroltam a folyosót (feltöröltem Domestosal, eere kijött és megint feltörötlt, mert nem birt levegőt venni az én fertötlenitőmtől). A felettünk lévő vénember meg konkrétan butorokat tologat és tornázik!!! Énekel is közben. Minden lépését hallom, mert nincs nála szerintem szőnyeg. Javasolni csak azt tudom hogy ne vegyél tudomást a szomszédokrol. Amig zárt ajtok mögött hangoskodnak nincs jogunk semmihez, sajnos. Ez van...

2010. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
49%
Mi meg a szembe szomszéd kutyájával "élünk" mivel hajnalba ugat egyfolytában és néha hajnali 1-3 ig is de végül is állandóan ugat, kivéve ha eszik, iszik, szarik, pisil, aludni nem alszik mert szerintem az ördög kutyája. A szomszédot nem érdekli mert süket mint az ágyú mivel öregek meg hát a kutya azért van, hogy ugasson. Lehet egy riasztót kéne vennem és bekapcsolva hagyni had szirénázzon hisz azért van a riasztó, hogy szóljon. Egy törvény kellene mint az Usa-ban.
2010. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, és más sem fog, feljelentheted a közös képviselőnél, ő küld nekik egy levelet stb..anyám ezt csinálta..mivel a délutáni szunyókálásába zavarta a szomszéd gyereke..de semmi haszna..mondtam is anyámnak költözzön inkább tanyára vagy aludjon este..ahol élnek ott zaj van...nekem van gyerekem, kutyám, és nincs filc a konyhaszékek alján és nem is lesz,,megemelem és kész..lebegve sem tudunk járni, és ha takarítok akkor tolom a bútort mert emelni nem bírom..tehát szerintem én is zajolok rendesen..de itt mindenki..viszont após a másik lakásban kikészíti az összes szomszédot..nem tudnak vele mit tenni..öreg és szenilis..már a férjem majdnem megverte emiatt de azért nem bántja mert mégis csak az apja..őt már feljelentették rendőrségen is..de az a hülye éjjel furulyázik a szomszédoknak..elmondása szerint azért mert zajosak nappal a szomszédai..ő meg bosszút áll éjszaka..kétszer törték rá az ajtót a szomszédok, többször összeverekedtek, rendőrségi is elvitte őket, meg mentő..az öreg mégis ül a csendesen a lakásba és hallgatózik, hogy merről jön a nappali zaj, felírja, majd éjjel abba a helységbe furulyázik..istenem..
2010. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, fontos hogy lásd, hogy ha a gyerek ilyen, akkor a szülők sokat nem tehetnek. Ha a gyerek rohangál, az hangos. Ha megtiltják neki, akkor bőg. Ha megverik, akkor még jobban bőg, de gyereket amúgy se verünk.


De lehet, hogy kompromisszum-készek lennének, ha ügyesen próbálkoznátok. Lehet, hogy nem is tudják, hogy mi hallatszik le, és mi nem. Lehet, hogy tudnátok kellően tapintatos javaslatot tenni nekik, hogy vegyenek pl. egy jó vastag szőnyeget, akkor nem hallatszik le, hogy a gyerek rohangál (vagy nem annyira). Vagy javasolsz nekik valami jó székfilc-márkát (nekem is mondhatsz, ami most van, az állandóan lejön és ragaszthatom vissza). Vagy megbeszélhetnétek velük, hogy ha a gyereket csak az x szobában engednék rohangálni, akkor a másik szobában nektek is nyugtotok lenne.


Tudom, hogy ez nehéz, de szerintem hosszú távon ez lenne a leghatékonyabb. Ha némi saját készítésű süteménnyel is megtámogatod a barátkozási akciót, úgy talán nagyobb a siker esélye.

2010. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!