Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e joga egy albavolán...

Bikfic999 kérdése:

Van-e joga egy albavolán jegyellenőrnek arra hogy elvegye a diákigazolványomat?

Figyelt kérdés

én adtam oda a kezébe mert naív voltam és nem adta visza mert nem volt matrica a hátulján.

akármilyen paragrafus vagy jogszabály vagy bármit amit tudnátok írni nekem nagyon hálás lennék érte azt kinyomtatnám és bemennék vele a helyi szervekhez

csak olyan kéne ami valós és számozott meglehet találni a neten kerestem én is csak nem nagyon találtam véleményke is érdekelnek mindenkinek köszönöm szépen


2011. dec. 14. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem tudok erről konkrét szabályt, de szerintem nincs joga elvenni, mivel nem ő, és még csak nem is a volán állította ki. Egy volán bérletet még esetleg, de a diákigazolványhoz semmi köze.


Na, közben találtam valamit:

[link]

Hem néztem végig, de hátha van hasznos dolog, akár a kommentek között.

2011. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Miért nem volt rajta matrica?Én se szeretem az Albavolánt,azért járok kerékpárral meg motorral!
2011. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

kösszia aválaszokat 1es sokat segítettél

2es mert beteg voltam és nem mentem suliba amikor osztották a amatricát később meg nem kértem eddig többször is látta ellenör és nem volt gond csak ennél

gondolkopzom a motron elég erőssen egy ksi robogó aztán max ráfagyok télen de még igy is jobb lenne

2011. dec. 14. 11:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit kinyomtatni, feljelentést teszel a rendőrség lopás miatt. A diák ugyanis fényképes igazolvány, a te tulajdonod, nemhogy joga van elrakni az ellenőrnek, de kapásból törvényellenes.
2011. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem fagysz rá télen a motorra ha jól felvagy öltözve!Én legalább is nem fagytam még meg :) Meg hideg sincs annyira!
2011. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Ekkor neked kell bizonyítanod, hogy ő törte el, és nem volt már eleve repedt/törött."

Gondolom az elvételt is neki kell bizonyítani, de hogy?

2011. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Befizeted a büntit és visszakapod az igazolványt. Ez ilyen egyszerű.

Ha nem veszi el, nem tudja igazolni hogy amikor leellenőrzött, nem volt matrica az igazolványodon és fenn áll a veszélye hogy te utólag ráragasztatod és reklamálsz hogy "itt a matrica". Ezzel kijátszanád a büntetést amit viszont jogosan kaptál mert nem volt matricád és volt oka az ellenőrnek azt feltételezni hogy csalsz a kedvezménnyel. A szó elszáll az írás megmarad.

2011. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1) úgy tudom, ma már nincs a diákig-okon matrica, mivel mindenkinek van OM-kártyája, ami érvényesíti


2) fényképes igazolványt nem hatósági személye nem vehet a kezébe, ha te nem akarod odaadni - ezért fel is jelentheted.


én is jártam már így, igaz, volt bérletem, de makacskodott, kérdezte, hogy megnézheti-e az igazolványomat, és nyújtotta érte a kezét. közöltem, hogy nem, mert a jogszabályok szerint nem vagyok köteles odaadni. nézett rám egy nagyot, aztán otthagyott.

2011. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Most is van matrica.
2011. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
érdekes, gimnázium 11-be járok és 9-től kezdve nincs matrica.
2011. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!