Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elvesztetttem a diakigazolvany...

Elvesztetttem a diakigazolvanyomat tegnap. Kozlekedhetek igy BKV-val? (Megbuntethetnek? ).

Figyelt kérdés

Hetfon fol fogok menni a titkarsagra (a suliban) es igenyelni egy ujat, igazolvanykeppel, de nem is tudom hogy mit fognak nekem adni. egy igazolast arrol, hogy elvesztettem?

es delutan pedig csak BKV-val tudok hazajutni. ha van ervenyes berletem, de diakom nincs atengednek? megbuntethetnek?


2011. nov. 13. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Bemész a titkárságra, elvileg kapsz ideiglenes diákigazolványt, amiért lehet, hogy fizetni kell kb 500 forintot, meg rendelni kell egy újat, amiért meg mindenképp fizetned kell. Az pedig, hogy megbüntetnek-e bkv-n, az attól függ, hogy hány éves vagy, mert ha 18 éven aluli vagy, akkor személyiden meg tudod mutatni, hogy magyar állampolgár vagy és tankötelezett. Ha 14 éven aluli vagy, akkor viszont nincs személyid, de talán nem szívóznak egy 14 év alatti lánnyal. :)
2011. nov. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
13 vagyok és lány, de a tegnapi ellenőr is alig engedett át, mert nem hitte el,(amikor a pénztárcám nélkül akartam valahogy hazajutni) hogy 14 alatt vagyok.
2011. nov. 13. 10:10
 3/4 A kérdező kommentje:

Jah és kell vinnem már holnapra igazolványképet, vagy máskor is fölvihetem?

De am köszi :)

2011. nov. 13. 10:12
 4/4 anonim ***** válasza:

MEgbűntet mert nem tudsz érvényes diákot felmutatni.


Már holnapra vigyél igazolványképet és kérj ideiglenes diákot.

2011. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!