Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Díszkard tartáshoz kell-e...

Díszkard tartáshoz kell-e engedély?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit butus a kérdés, de igazából arra irányulna pontosabban, hogyha én azt gondosan becsomagolom pl. egy nagy lepedőbe, és lekötözöm több helyen, akkor én azzal közlekedhetek-e az utcán? Igazából csak a sziluettje sejtet valamit, meg a mérete. Hagyományőrző összejövetelre járnék vele, de nem tudom, ha pl. igazoltat a rendőr, akkor mit szólna hozzá!? Elveheti tőlem, feljelenthet? Nincs élezve, tehát kb annyira ártalmas, mint egy nagyobb, vastagabb faág.


2011. dec. 15. 10:58
 1/4 asmosys ***** válasza:
Tarthatod, becsomagolva szállíthatod.
2011. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sőt nem dísz (éles) kard tartásához sem. És csomagolva utcán is szállíthatod.
2011. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hüvely már csomagolásnak számít?
2011. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A hüvelyből előtudod húzni egyszerűen ezért nem számít csomagolásnak, hisz ha betekered mondjuk egy lepedővel vagy hasonlóval, abból már az utcán nehézkesebben húzod elő. De persze ha te hüvelybe viszed más is simán kihuzhatja belőle.
2015. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!