Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell engedély a szomszédoktól...

Kell engedély a szomszédoktól kutya tartáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy ha kutyát akarok panel házban tartani akkor is kell-e a szomszédoktól engedély, ha a lépcsőházban már több kutya van.
2011. dec. 13. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem kell de ha nem akarod hogy ha a kutya vonyítása közben a szomszédok rád törjenek akkor kérdezd meg őket! :D
2011. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha engedélyezett a lakásokban a kutya tartás, akkor nem hinném, hogy kell, de attól is függ, hogy abban a zónában (nálunk így mondják, lehet felétek máshogy), ahol laksz, szabad-e tartani kutyát, és mennyit. Mindenesetre pusztán baráti hangnemben, illedelmesen elbeszélgethetsz a szomszédaiddal erről. Maradj mindig kedves, és ne borulj ki minden egyes beszólástól.


Milyen fajtára gondoltál, kedves kérdező?

2011. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy beagle-t kapnánk ajándékba, tudom mozgásigényes kutyus, de ez nem probléma. A lépcsőház meg tele van kutyákkal (nagytestű staffordshire is). Remélem nem lesz belőle gond.
2011. dec. 13. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos,ami tuti: én a helyedben írnék egy papírt,valami hivatalos szöveggel(ha akarod megfogalmazom,de ezt már privátban),hogy te,XY kéred az ő hozzájárulásukat,és ezen és ezen papír aláírásával egyértelmüen és visszavonhatatlanul kijelentik,hogy x időpontban született y fajtájú z nevü kutyád(valami adat legyen róla is) tartásához hozzájárulnak.És neked is,a lakóknak is,és a kutyádnak is legyenek ott az adatai + még 2 tanu.


Szerintem ennyi.Aztán persze ha valami balhé van,ettől nem tudom mennyire vagy bevédve,de azért a semminél az biztos,hogy jobban.

2011. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi se kérdeztünk meg senkit ide költöztünk és rá pár hónapra hogy felújítottuk a lakást kaptunk 2 bichont ,senkit nem kérdeztünk öregek laknak itt ,van 2 fiatal is de senkinek nincs kutyája csak macskája..nem volt gond amikor ugattak hogy nem voltunk itthon akkor jöttek a megjegyzések de mindig kitaláltunk vmit mért ugatnak pl új a hely azért ,hallják a kinti kutyák ugatását stb..végül már nem is érdekelte egyiket se..de ha van több kutya akkor nyugodt szível tarthatsz ott kutyát, viszont a beagle az nagyon ugatós az már gond lehet..
2011. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Beszéltem gyorsan a közvetlen mellettünk, alattunk lakóval, nekik nem gond szerencsére. A beagle meg elég okos fajta, remélem megszokja. Mégegyszer köszi a segítségeteket!
2011. dec. 13. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!