Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne esély pert nyerni?...

Lenne esély pert nyerni? (fogyasztóvédelem)

Figyelt kérdés

Netes játék azt hazudja, hogy az enyém a nyeremény, csak adjam meg a telefonszámomat! De ha odaklikkelek, akkor kiderül, hogy ez hazugság, mert ott van az apró betűsben, hogy feliratkozok az előfizetéses sms-szolgáltatásra, és még akkor sem nyerek, csak sorsolnak. De az előző oldalon még garantált ajándékot hazudnak (iPod) feltételek nélkül!


Azaz megnyerhető nyereményt már megnyertként hirdetnek!


2011. dec. 16. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, hogy lenne mi alapján beperelni őket, de a fogyasztóvédelem a nyakukra járhatna, mondjuk szerintem ismerik a kiskapukat és tudják, mit csinálnak.. :(
2011. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem, mert az apró betűs részben le van írva a dolog.

Amúgy ugyanezzel a pofátlan, csaló, megtévesztő trükkel keresik szénné magukat a Jamba és hasonló "mobil tartalomszolgáltatók": tudod, az ő TV reklámjaik (egy időben még nagyobb adókon is láthatóak voltak, pl: "telefonröntgen", ilyen-olyan csengőhang, "...tudd meg most") is csak annyit ígérnek, hogy küldj egy SMS-t és megkapod a csengőhangot/hátteret/alkalmazást. Csak az olvashatatlan részben ott van, hogy ezzel feliratkozol a hírlevelükre, ami heti 8-12db SMS-t jelent, amiért a felhasználó fizet 400-600Ft-ot. És az a gond, hogy sokan még azt sem tudják, hogy vannak ilyen "címzett fizet" emelt díjas SMS-ek, azt hiszik, hogy ezek csak reklámok...

Egyszer valaki benyújtott ezzel kapcsolatban egy törvényt, de nem tudom, hogy mi lett belőle.

2011. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát bizony ez megtévesztés. A Gazdasagi Versenyhivatalra is tartozik a dolog, no meg a megtévesztés még bűncselekmény is. Probald meg a rendőrségen! Neten is be lehet jelenteni, megtalalod a mailcimet a fooldalukon. Még egyszerubb is netes dolgot neten jelenteni.
2011. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
... én ha mar megirnam a levelet, akkor minden erintettnek bejenteném: Fogyvéd., NHMH, Versenyhivatal, Rendőrség.
2011. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ciprusi és egyéb olyan országokba bejegyzett cégek lesznek mögöttük, ahol jól el lehet tünni a hatóságok elől...
2011. dec. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne az az iPod, ha már "nekem igérték". Feliratkozni az SMS-re, másnap lemondani, majd perelni, ha nem kapom meg! 500 forintom bánná, de ennyit megérne egy iPod! Csak nincs kedvem utána rohangászni a dolgoknak, de egy emailt megérne talán!
2011. dec. 17. 00:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ne legyél naív...
2011. dec. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok naív, meg azért nem is kell annyira az az iPod, így inkább hagyom!
2011. dec. 17. 01:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Ki az a hülye aki bedől ilyen marhaságoknak?Miből gondolod hogy ingyen a tiéd lehet egy több 10 ezer forint értékű iPod ?Amúgy se lenne sok esélyed ellenük mert tuti külföldi szerveren van a honlapjuk így lehetetlen őket megtalálni.Törődj bele átvertek buktál 500 forintot legközelebb ilyennek nem dőlsz be.
2011. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem küldtem el az SMS-t, nem vagyok hülye, csak kíváncsi lennék, hogy mi lenne ebben az esetben.
2011. dec. 17. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!