Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Háromgyermekes családnak...

Háromgyermekes családnak igényelhet valamilyen albérleti támogatás az önkormányzattól?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 16:05
 1/3 A kérdező kommentje:
"nak" nélkül...
2011. dec. 19. 16:46
 2/3 anonim ***** válasza:
Van a lakhatási támogatás, ami bizonyos, egy fogyasztási egységre eső jövedelem alatt automatikusan jár (ez talán 71 000 Ft körül van, de meg lehet nézni pontosabban a neten), a felett egyes önkormányzatok méltányosságból is adják. Érdemes lehet a szociális osztályon érdeklődni. Ki kell tölteni egy borzalmas, vagyonbevallással felérő kérdőívet, és ott meg kell jelölni, hogy melyik számlából kéred a támogatási összeg levonását, és ezt az a szolgáltató vagy a közös képviselő fogja levonni a polgármesteri hivataltól nekik átutalt összegből. Szeptember 30-ig volt a jelentkezési határidő, és egy évre adják meg, talán így év közben is lehet.
2011. dec. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én múlt héten voltam érdeklődni.Teljesen mindegy hány gyerek van ebből a szempontból.72.000ft/főnek kell lennie.Bele kell számítani minden bevételt és őket nem érdekli az hogy milyen kiadásaid vannak.Nálunk nincs ilyen határidő.Mindegy mikor adod be az igénylést.Van még az átmeneti,vagy rendkívüli gyermekvédelmi segély,de ennek az összeg limitje még alacsonyabb.Azt hiszem 40valamennyiezer/fő.Én benéznék a Családvédőkhöz (engem is ők tájékoztattak) és a nagycsaládosokhoz (szerintem ott is van ilyen egyesület).
2011. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!