Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szavatossággal kapcsolatos...

Szavatossággal kapcsolatos kérdés; ez mit jelent?

Figyelt kérdés

"Szavatosság időtartama 6 (hat) hónap. Szavatossági igény érvényesítésére 2 (két) év áll a vevő rendelkezésére. Szavatossági igény estén a vevő kérheti a termék javítását, cseréjét, vagy a vételár csökkentését."


Egy internetes oldalról szeretnék rendelni, és azt írják, jótállást csak a nagyobb műszaki cikkekre adnak, pl. mosógép, hűtő, stb. A többi kisebb termékre a szavatosság érvényesíthető. Én mp3-at szeretnék venni, arra a szavatosság vonatkozna. Hogy kell azt értelmezni, hogy 6 hónap a szavatosság és 2 évig lehet az igényt bejelenteni? 6 hónapig garantálják, hogy jó a termék, és 2 éven belül bármikor lehet cseréltetni/javíttatni, ha elromlik? Vagy hogy van ez?


2011. dec. 26. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, de fogadj el tőlem egy jótanácsot:


Szart soha ne vegyél meg!

2011. dec. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jótállás: A termék hibátlan, ám később elromlik. A jótállás időtartama alatt javítják, cserélik...

Szavatosság: Hibás terméket adnak neked és meghatározott ideig tudod javíttatni, cserélni...

Az első 6 hónapban az eladó vizsgálja, hogy a hiba rendeltetésellenes használatból származik-e, és ő viseli a költségeket is ennek bizonyítására.

Utánna viszont 2 évig neked kell bizonyítani a fogyasztóvédelemnél, hogy rendeltetésszerűen használtad és ennek bizonyítási költségét neked kell megelőlegezni.

2011. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

12:54

Ezt megint nem értem... ha hibás terméket adnak, akkor 6 hónapon belül megjavítják vagy cserélik, amennyiben rendeltetésszerűen használtam?

Szóval szavatosság esetében ha később romlik el, az az én bajom és nem foglalkoznak vele?

2011. dec. 26. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Én se értem igazán. Az eladó kis mértékű hiba esetén (ami a rendeltetésszerű használatot nem gátolja) nem köteles cserélni, viszont ez idővel súlyosbodhat (pl: kis repedés) ezért kell szavatosságnál vizsgálni, hogy rendeltetésszerűen volt-e használva illetve vásárlásnál fennált-e hiba.
2011. dec. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy megvizsgálja (bár ha amint mondtad, fél évig letartja, az nagyon gáz és meg se ér annyit az egész), de akkor eszerint nem köteles kicserélni vagy megjavítani?

Ez a megvizsgálás csak a kijátszásra megy?

2011. dec. 27. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!