Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beengedtem a házamba, most...

Beengedtem a házamba, most tartozik, visszaköltözött az anyjához, de a számlákat nem fizette be! Mi a teendő? Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek megengedtem hogy a házamba lakjon, hogy ne álljon ott üresen, meg nehogy feltörjék. Megegyeztünk, hogy nem kérek tőle pénzt érte, csak annyit hogy fizesse a számlákat, ami csak villanyszámla. Erre ő most visszaköltözött az anyjához, és nem fizette be a számlákat, én meg megbeszéltem vele, hogy adja ide a kulcsokat, és nem vihet el semmit, míg be nem fizeti őket. A kulcsokat szépen ide is adta. Azt is elmondtam neki hogy amint befizeti, még segítünk is neki elcuccolni, hogy ne kelljen külön fizetnie érte, erre irt nekem interneten keresztül, hogy ha 1 héten belül nem viszem el a cuccait oda ahol most lakik, rendőrökkel fogja feltöretni a házamat...Na másnap felhívtam a rendőrséget hogy ezzel most mit tudok kezdeni, és elmondat a rendőr bácsi, hogy ne aggódjak, mert ők ilyenekkel nem foglalkoznak, meg hogy ez polgári ügy, és a srác csak úgy tud bejutni ha lesz a kezében egy bírósági végzés, hogy bemehet. Na e miatt már nem is aggódok, csak hogy a srác anyja Istennek hiszi magát, nagyon okos, mindig mindenkit feljelentget, mindenkire kommandósokat hív...stb. Azt is elmondta a rendőr, hogy viszont én nem tehetem meg hogy elveszek tőle annyi értékű lomot, amennyivel ő tartozik. Akkor vajon most mit kezdjek a számlával, és a srác lomjával??? Ha van valakinek bármilyen tanácsa, ami nem visz engem szabálysértésbe, azt nagyon szívesen fogadom, és olvasom!!!!! Előre is köszönöm a segítséget, ha kapok!
2011. dec. 26. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Papír ezek szerint nem volt? Mert ha volt, akkor azzal már elindulhatsz.


Amit egyébként tehetsz, az az, hogy befizeted a számlát (ne halmozódjon a késedelmi kamat, mert egyáltalán nem biztos, hogy a srác fizetni fog neked), és a lomokat lezárod, amíg nem kapod meg a sráctól a pénzt.

Megjegyzem, ha semmi nyoma nincs annak, hogy a srác ott lakott, akkor ő hivatalosan soha nem is járt a házadban...

2011. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

szia!


Sokkal tartozik? Betudod fizetni a számlát? Ha igen akkor fizesd be a csudába a srácnak a mocskát meg szépen helyezzétek el anyukánál ... Egyben vagy darabokban ez már a vérmérsékletedre bízom.


B verzió, fiszezd be a számlát a csudába... Srácnak tértivevényes levél, hogy drága barátom, xxxx.xx.xx y órakor biztosítunk lehetőséget a holmid átvételére, amennyiben nem jelensz meg akkor xyz. helyre kerülnek. (kuka, anyád vagy anyáddal együtt a kukába ). Amennyiben nem tudsz megjelenni a kért a időpontban akkor z HUF tárolási összegért az általad megjelölt 30 napnál nem hosszabb ideig tároljuk, a határ idő letelte után xyz. helyre kerülnek.


Ha volt szerződés arról, hogy ő ott héderel és csak a csekket fizeti akkor bele lehet a levélbe fogalmazni, hogy az xy napon kelt szerződésbe foglalat köteleséggeinek nem tett eleget, mi szerint az xyz. című ingatlan közüzemi számláit fizeti. Ezért abc. felé x. HUF tartozása áll fent.


Fizetni ez után sem fog, de hogy ha nem hordja el a mocskát akkor van némi alapod hogy miért hajítod az utcára.


Másrészről, meg este sötétben hátulról ... na nem akarok én tanácsokat adni. :)

2011. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem irtunk papírt, nem hittem volna hogy ennyire gerinctelen lesz...annyira nem sok az összeg, de így hitel és gyerek mellett egy kicsit zsebbe nyúlós összeg! A számlát tuti hogy nekem kell rendeznem, még mielőtt több lesz belőle, meg nehogy lekapcsolják az áramot, mert akkor meg mélyebbre kell nyúlni. Sötétes témára én is gondoltam...csak elég rizikós. De azért köszönöm a válaszaitokat. Valahogy úgy is "megbüntetődik" majd a kis baromja!!!
2011. dec. 26. 23:28
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Sokat nem kell vele foglalkoznod vele. Ami a lakásodban van az a tiéd. Perelni nem fog mert akkor a tartozása is kiderül. Fizesd be a számlát és add el a holmiját, ha marad pénzed tedd el kamatnak.
2011. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 asmosys ***** válasza:
85%

Én is keveredtem ilyen helyzetbe és sehogy nem tudtam az összeget behajtani.

Egyszerűen nem lehetett bizonyítani, hogy bárki is lakott ott számlák fejében.

Ennek persze logikus következménye, hogy nem is kerülhetett oda semmi, ami nem az enyém. :))

Ami esetleg igen, azt ajándékba kaptam, vagy vettem, esetleg barter. :))

Ha más nem, raktározás fejében is kérhetsz pénzt.

Nem vagy jó helyzetben, de Ő is legalább ennyire tehetetlen.

2011. dec. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"és a srác csak úgy tud bejutni ha lesz a kezében egy bírósági végzés, hogy bemehet"


Nyugodj meg ilyen mindaddig nem lesz a kezében míg a lakást tőled törvényesen meg nem vásárolta. Ő egy vadidegen, semmi keresnivalója más lakásában. Nem bérelte azt így a tulajdonos engedélye nélkül be sem léphet oda. Ha gyorsan eladod a cuccait akkor pedig még ha számlái vannak sem tud semmit bizonyítani, hisz egy házkutatás során is igazolódna, hogy a holmija nincs nálad. Sőt mi több, életedben nem láttad az illetőt. :)

2011. dec. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen nem lehetett bizonyítani, hogy bárki is lakott ott számlák fejében."


Nalátod. Ő maga fogja bizonyítani, hogy márpedig nem lakott ott. Így pedig holmija sem maradhatott a lakásban.

2011. dec. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az illetékes jegyzőnél indíthatsz fizetési meghagyást ami ellen, ha ellentmondással él, akkor polgári peres ügy lesz. A dolgainak kiadását megtagadhatod, amíg a tartozását nem törleszti. Amúgy se hinném, hogy pár ruha fedezné a számlát. Mivel ott vannak a cuccai így az is bizonyítja, hogy nálad lakott, de legjobb lenne, ha a szomszédok tudnának tanúskodni. Ha bármilyen levelezés vagy telefonálás lesz köztetek azt rögzítsd.
2011. dec. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Off:

Újabb jó példa arra, hogy miért írjunk szerződést MINDENKIVEL. Szerződés megkötésének esetében nincsen se család, se barátság.

2011. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 dizus ***** válasza:
75%
Most biztos lehurrognak hogy törvény meg jog,de mivel ha per lesz az legalább két év és utána mire láthatsz pénzt belőle az is beletelhet egy évbe és addig Te már a saját zsebedből régen kifizetted a tartozást,én azt mondom mivel a hivatalosan a Te villany tartozásod(a Te villanyodat kapcsolnák ki)fizesd be hacsak úgy tudod akkor részletekben.A cuccait ha elkezded eladni,abból könnyen bajod lehet,ugyanis azok nem a tieid.Eltüntetni eltudod,de abból nincs semmi hasznod.Ha elkezded bántalmazni,na abból lehet a legnagyobb bajod ha meg megbízol vele valakit az még pénzedbe is kerül.Tehát én azt mondom legyél nagyvonalú és maradéktalanul add vissza a cuccait és megvettél egy embert pár ezer forintért!
2011. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!