Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő ebben a helyzetben...

Mi a teendő ebben a helyzetben? (albérlet)

Figyelt kérdés

Beköltöztünk fél éve egy másfél szobás albérletbe. Nem volt hivatalos, de a számlák a férjem nevére jöttek. Sok probléma volt a főbérlőékkel, de az utolsónál kiborult a bili, költöztünk. az új albi hivatalos, ügyvédestül, mindenestül, viszont kemény kaukciót fizettünk.

A régi albérlet tulajai semmiben sem partnerek, nem hajlandóak eljönni a szolgáltatókhoz lemondani a számlákat, ráadásul egy olyan család költözött be, aki nem fizet, és a férjem kontójára használják a vizet, gázt, villanyt.

Mit tehetnénk. A tulaj nélkül semmit sem tehetnek a szolgáltatók, mi pedig nem bírunk két lakást fizetni!


2011. okt. 19. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

átadás-átvételi óraállást csak írtatok 2 példányban, amikor kiköltöztetek, ezt kell bevinni a szolgáltatóhoz, addig kifizetni, a többit már elintézi a szolgáltató, hogy kinek számláz utána, az már nem a Ti dolgotok. Ha ezt sem írtatok, akkor gáz van, csak a tulajjal tudtok egyeztetni.

Egyébként kaució, de ez most lényegtelen.

2011. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha feketén laktatok, nyilván nem is adózott a lakbér után. Meg kell fenyegetni, hogy felnyomjátok a NAV-nál, mindjárt kezesebb lesz.
2011. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt az előttem szóló javaslatát mindenképpen érdemes megtenni.

Másrészt nem értem, hogy kerültek a számlák a férjed nevére. Ha én egy szolgáltatást igénybe veszek, akkor szerződést kell kötnöm a szolgáltatóval, hogy kapok valamit, fizetek érte valamit. A szerződésben az is szerepel (víz villany, gáznál biztosan), hogy milyen azonosítójú és telephelyű mérőre kötöttem szerződést.


Ezek után nincs más teendő, be kell menni a szolgáltatóhoz, és írásban átadni, hogy szerződést bontasz, a továbbiakban azon a helyen azon mérőre vonatkozóan nem áll módodban fizetni. Ha nem fogadják el, kérd írásban, hogy tekintettel a szolgáltatás felmondására, szereljék le a mérőt, és írd bele, hogy nem te használod a készülékeket, ezért nem is fogsz fizetni. Minden levélről, készíts másolatot, az átvételt írasd rá a saját példányodra (ezért kell személyesen bemenni). És legfőképpen ne fizess be egyetlen ilyen számlát sem, mert azt rendkívül nehéz visszaszerezni. Ha a későbbiekre tekintettel abszolút biztosra akarsz menni, a másolatot add fel a tulajdonos nevére is ajánlottan (tértivevénnyel, csak úgy kicsit drágább).


Tudom, hogy a tulajdonos aláírása kell a szerződésekhez, de te nem vagy hatóság, ezért jogod van olyan nyilatkozatot tenni, hogy elköltöztél, a tulajdonos nem hajlandó intézkedni, ezért egyoldalú bontásra kényszerülsz és a továbbiakban megtagadod a fizetést. Ha az új tulaj ad egy olyan igazolást, hogy életvitelszerűen azon a címen tartózkodsz, akkor pláne jó, csatold a szolgáltatónak.

2011. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 asmosys ***** válasza:

Ha a nevére jön a számla, lemondhatja a fogyasztást. Ennek nincs köze a lakás tulajdoni viszonyához.

Ahhoz kell a tulaj, hogy a fogyasztó megváltozzon, de Titeket nem kötelezhet senki hogy idegeneket támogassatok. Lemondjátok / felfüggesztitek és nem lesz szolgáltatás. Eddig sem kellett volna várni.

Kb másnap jelentkezik a tulaj. :)


itt a link, ami nem tartalmaz kérdést a tulaj személyét illetően.


[link]

2011. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!