Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen link alatt találom meg...

Milyen link alatt találom meg a 10/1972 MüM-PM sz. (V.20. ) rendeletet?

Figyelt kérdés

Ez a tartós kiküldöttek jogállásáról szól, és cirka másfél évtizedig volt hatályos.

A Complex jogtár nem lesz jó tipp - arra elő kellene fizetni, folyamatos vagy későbbi letöltési igényem viszont nincs.


2009. máj. 21. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

nincs ilyen jogszabály

nekem van jogtáram, de nincs találat rá

olyan lehetőség nincs a menüben, hogy MÜM-PM rendelet

itt lehet a hiba.........

2009. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ilyen rendelet van, ez 600 százalék. Hat és fél évig ennek az alkalmazásából éltem. "Biblia" volt a beceneve az osztályunkon.

Ez a link is bizonyítja, tartalmazza a rendelet hivatalos címét, gyűjteményének 97. oldalára hivatkozva:

www.antikvarium.hu/ant/book.php?ID=193200&gb_w=t

(Ez is fizetős.)

10/1972. (V. 20.) MüM-PM számú és az azt módosító együttes rendeleteket egységes szerkezetbe foglalt szövege a tartós külföldi szolgálatot teljesítő dolgozók egyes munkajogi kérdéseinek és járandóságainak szabályozásáról.


Abban is biztos vagyok, hogy a Magyar Közlönyben került kihirdetésre, csak nem találom a kulcsszót, pedig más MüM-PM együttes rendeletek szövege megtalálható.


A fáradságot mindenestre köszönöm, még várok, hátha valaki a kiegészíések alapján tud segíteni.

2009. máj. 21. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Már csak ezek maradtak meg a munkaügyi minisztérium rendeletei közül:

[link]

A többit vagy hatályon kívül helyezték, vagy beépültek más jogszabályokba. Esetleg még valami antikváriumban próbálkozhatsz talán.

2009. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lett jó a link, de a legördülő menüben jelöld ki a MüM rendeletet, és kidobja a ma is létező rendeleteket.
2009. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
www.antikvarium.hu/ant/book.php?ID=193200&gb_w=t
2009. máj. 22. 12:03
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, később én is láttam, hogy nem link-ként rögzítette ez a rendszer. Bepötyögve, bemásolva viszont kijön az az oldal, amivel csak azt tudom bizonyítani annak, aki a segítségemet kérte, hogy jól emlékszem, a rendelet nemére, számára, de ettől még nem tudjuk meg a teljes szöveget. Természetesen ezt a rendeletet már hatályon kívül helyezték, olyannyira átdolgozták, hogy nem a sokadik mósosítás maradt érvényben, hanem felváltotta egy új, de régi viták eldöntéséhez ez kellene.


Köszönöm a segítséget! Rákattintottam a hivatkozott linkre, de ott MüM-PM együttes rendeletek be sem jöttek.


Ég az orcám, mert valakinek - rutinból és emlékezetből - igazat adtam, de nem tudok segíteni, hogy peres felének Ő is bizonyítani tudja.

2009. máj. 22. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!