Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jól értelmezem a rendeletet?

Jól értelmezem a rendeletet?

Figyelt kérdés

11/1994. (VI. 8.) MKM rendelet

20. § (8) (részlete)

"A késések ideje - a házirendben foglaltak szerint - összeadható. Amennyiben ez az idő eléri a tanórai foglalkozás idejét, a késés egy igazolt vagy igazolatlan órának minősül."


Kérdésem: ha a házirend nem szól az összeadásról, akkor nem szabad összeadni?


2011. máj. 5. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
A házirend nem az összeadásról, hanem meghatározza a késés fogalmát. Az ez alapján késésnek minősített idő az, amit összesíteni lehet.
2011. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*nem az összeadásról szól
2011. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha úgy esetleg jobban érthető, akkor fogalmazok másképp: nem ejt szót róla, nem említi, nem írja, nem tartalmazza az összeadást.
2011. máj. 5. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:

De amit idéztél, azt nem érted. a "A késések ideje - házirendben foglaltak szerint"

Ez azt jelenti, hogy azok a késések amelyek a házirendben definiálva vannak.

Ott nem az összeadás kell, hogy megemlítve legyen, ott az van leírva, hogy mi a késés.

2011. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kérlek, mielőtt értelmetlen dolgot írsz le, gondolkodj és nézz utána a dolgoknak. Pont az idézet előtti mondat: "Ha a tanuló a tanórai foglalkozás kezdetére nem érkezik meg, késik, amit igazolnia kell." Itt le van írva, mi az a késés.

Ha nem vesszük a gondolatjelek közti részt, akkor a következőt kapjuk: "A késések ideje összeadható." Merem feltételezni, hogy a gondolatjelek közti rész arra vonatkozik, hogy CSAK akkor adható össze, HA a házirendben benne van.

2011. máj. 5. 19:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy te milyen késéseket ismersz? ("azok a késések amelyek a házirendben definiálva vannak")
2011. máj. 5. 20:00
 7/10 anonim ***** válasza:

ismerek olyan késést (általában 5 perc alatti) amit nem írnak be és ezért nem számít késésnek.

ismerek igazolt késést,ismerek olyan késést (15 perc feleltti) amit 1 órának írnak be.....stb

van első óráról késés és tornaóra utáni.

Ezeket szokták definiálni a házirendben.

Én tudok olvasni és értelmezni is, te akarsz hülye kifogást keresni, hogy ne kapj igazolatlan órát nem én. Én utoljára 30 éve féltem ilyentől.

2011. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A veled való értelmetlen vitát befejezem, a kérdésre természetesen nem válaszoltál, ennek megfelelően értékeltem. Az általad említett késések nem tudom mitől lennének különbözőek... Kérlek többször ne írj, szeretném minél hamarabb kiemelni, ha addig nem kapnék normális választ.
2011. máj. 5. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:
A rendelet szövege alapján akkor lehet összeadni a késések idejét, ha a házirend ezt előírja. Viszont ha előírja, akkor már kell is. Azonban a helyben kialakult szokást is kellene ismerni. Kizártnak tartom, hogy a pedagógusok ismernék a rendelet szövegét, így a házirend szabályai, illetve a helyben kialakult szokások az irányadóak.
2011. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A szokás az, hogy összeadják... csak éppen kifelejtették a házirendből. Köszönöm!
2011. máj. 6. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!