Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nappali tagozatos iskola...

Nappali tagozatos iskola mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 21:22
 1/6 anonim válasza:
hát ha délutános műszakot vállalsz vagy hétvégi alkalmi munkát akkor persze
2009. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ milyen órarended van és mit szeretnél dolgozni. Ha szerencséd van találhatsz valami rendszereset is, de inkább ilyen alkalmi diák munkákat, ha kapsz.

Én úgy járok, hogy ha csak a nagyon muszáj órákra járok be, akkor is meg vagyok lőve, mert az egyik nyolctól tízig van, aztán van egy háromtól ötig, másnap vagyok kettőtől hatig, aztán másnap tíztől délig, és négytől nyolcig stb. Na keress úgy munkát, hogy a nap legkülönbözőbb időpontjaiban jársz órákra, oda az egyetem otthonról minimum egy óra, a munkahely se a szomszédban lenne tuti, szóval ki lehet számolni, hogy mennyi idő marad egy nap munkára. Hétvégén pedig kötelező hazautazás van. Így egy-egy alkalmi munkát tudok csak bevállalni, telefonálnak, hogy kellene valaki x helyre y időben, megyek-e. Ha hívnak. Van olyan diákszövetkezet, hogy regisztrálsz aztán csak vársz és vársz, de soha semmire sem hívnak.

Viszont barátnőm úgy van nappalin, hogy sose kell bejárnia és nyolc órában dolgozik egy biztosító társaságnál.

Aki azt mondja, hogy simán dolgozhatsz úgy, mint aki nem tanul, és csak az nem csinálja, aki egy ingyenélő disznó, az vagy begyöpösödött és van valami baja azokkal, akik tanulnak, vagy olyan egyetemre jár(t), ahová vagy alig kellett menni, vagy nem összevissza voltak az órái. Csak nem mind ilyen..Mert nem mindig lehet úgy felvenni, hogy mind délelőtt legyen.

2009. máj. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha nem a megoldhatóságra gondoltál, hanem arra, hogy engedélyezett-e, akkor persze, nincs vele semmi baj, csak ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád is, mint a normál, nem tanuló munkavállalókra. A diákmunkához meg kell venni iskolalátogatásit.
2009. máj. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, arra gondoltam, hogy engedélyezett-e.De akkor nemcsak diákmunkát lehet vállalni, hanem rendeset is?

2009. máj. 22. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Aha. Ha találsz olyat, ami időbeosztásban megfelel, meg elfogadják, hogy tanulsz és lesznek vizsgáid majd, amik miatt nem tudsz majd bemenni, akkor inkább ezt ajánlom, mint a diákmunkát, sok szövetkezet úgy lehúz, hogy alig kapsz ahhoz képest, mint ha nem rajtuk keresztül kerültél volna oda. Mondom, van ismerősöm aki, biztosítónál van, van aki pincérkedik, van aki eladó lány, van aki Burger Kingben van, stb. és nem diák melóban, csak látta a hirdetést, hogy keresnek valakit, jelentkezett és felvették. Ha az időd engedi, nyugodtan kereshetsz akármit.
2009. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én úgy tudom,hogy nappalisok nem vállalhatnak bejelentett állást.De lehet hogy ez csak a teljes munkaidőre vonatkozik.
2009. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!