Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogomban áll kussolni? Tehát...

Jogomban áll kussolni? Tehát velem már mindent megtehetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Csekély mennyiséggű kábítószerrel való visszaélésért kaptam közérdekű munkavégzést+pénzbírság.

El is kezdtem a munkát a civil szervezetnél.

A közérdekű munkám,mely" a köz érdekét kell,hogy szolgálja"táncóróra járó cicababák után a takarítás.Ezzel még nem is lenne gond.Még Novemberben elém álltak,hogy tudok-e minden nap jönni napi 4órát dolgozni?Mert ha nem,akkor megköszönik a közreműködésemet.Nem tudtam elvállalni,így hát visszaadtak a pártfogomnak,de olyan indoklással,hogy heti 1x 4órát nem tudok elvállalni.

A tövény szerint heti1x 6óra a kötelező,ha ez nincs akkor börtön.


Pártfogóm persze nem hitt nekem,ezért megbeszélést hívott össze a munkáltatóval és velem.Itt már(2-3hét után)a munkáltatóm bevallotta,hogy lehet rosszul tette fel a kérdést és lehet elhangzott a minden napra kellek szó is.

Itt épn már azt hittem,hogy jó vége,nekem van igazm,természetesen a heti 6órát tudom vállalni,lehet többet is.

De nem nyugalom jött,hanem az én fenyítésem,melyet bavallom nem értettem,de végig kellett hallgatnom.


Na kitalálták,a munkáltatóim,hogy előre papíron lefixálunk mindent és 2hétre előre ők megmondják,hogy mely napokon kell jönnöm!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mivel pártfogóm helyeselt én nem tudtam mit tenni ezt tudtam csak válsztani.


a pártfogóm ilyen információkkal látott el a beszélgetés alatt,hogy ha van bejelentett melóm,akkor én mondom meg,hogy mikor jövök,de ha nincs akkor ők!!!!!!!EZ VAN A TÖRVÉNYBEN!!!!!


A TÖRVÉNYBEN AZ VAN,HOGY HETI 1X6ÓRÁT KELL LEDOLGOZNOM MINIMUM!!!!!!!


Elkezdtem hát az előre megbeszéltek szerint dolgozni.lefixáltuk a heti 2napot.....de ott vagyunk,hogy 4napból4x mennem kéne,mert ők fixálgatnak más napokat is.


Ma elméletileg délre kellett volna mennem,amelyről én nem tudtam,annyit variálnak,hogy azt sem tudom mi van.

11:53kor csilingel a telefon,belezól egy ideges hang,hogy hol vagyok?

Na az lett belőle,hogy azt mondtavagy beérek,vagy megyek a börötnbe.Gúnyoson nevetett rajtam.


Gondoltam felhívom a pártfogóm,hogy mi ez a rendszer?


A pártfogóm szerint persze teljesen rendben van minden,ő mint munkáltatóm mondhat nekem ilyeneket.Valamint az is teljsen normális,hogy felhív munkakezdés lőtt pár percel és fenyeget.

A pártfogóm szeint minden teljesen normális,és jó,én vagyok a rossz.


Beszéltem olyan emberekkel,akik szintén közmunkáznak.

Mindegyik azt mondja hogy:Reggel xidőre megjelennek az adott helyen,dolgoznak,beírják magukat,hazamennek.

-Senki nem kérdezi jönnek-e holnap

-Nem kell előre lefixálniuk időpontokat

--Ha nem mennek be a héten akkor a brigádvezető(munkáltató)jelzi a pártfogó felé.


Miért hazudja nekem azt a pártfogóm,hogy az én helyzetem teljesen normális és miért hivtkozik nekem kitalált törvényekre?


Mihez van nekem egyáltalán jogom?

Ezek után,hogy várja el,hogy én visszamenjek egy ilyen emberhez,aki végig sz...t?És persze azért mert én vagyok a nagy elítélt,aki megdolgozott,leadózott és a maradékból vett magának egy kis füvet.Ezért velem mindent meg lehet tenni?


Segítsetek ha tudtok,ti mit tennétek a helyzetemben?

A pártfogóm az a tipikus 20onpár éves szemüveges okostojás pitsa,aki mindent meg tud magyarázni.

Aki szerint nem szemét dolog engem börtönnel fenyegetni,főleg úgy,hogy még el sem kezdődött a munkaidőm.Ami nem is kéne,hogy legyen,hiszen ha tudok bemegyek ha nem nem.Heti 6óra a kötelezettségem.


Ki tudok én valahogy kerülni ebből az ördögi körből?Vagy nincs kiút?

Komolyan sokszor(ma is)inkább úgy vagyok vele,hogy le..arom vigyenek el leülöm,csak ne szívassanak!!!!


2012. jan. 9. 14:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De ha bemész naponta melózni azt elírják neked igazoltan a bünti óráidból, nem?! Esetleg van egy kártya, ahova beírja a T.Munkáltató a ledolgozott óraszámot és alászignózza. Így lenne becsületes. Ha így van, akkor én a helyedben mielőbb ledolgoznám a közmunkát és elfelejteném ezt a rémálmot. A heti 6 óra az nagyon kevés, vállalj többet be, hidd el, jobb mielőbb túl lenni rajta. Főként ha ilyen megalázó. De manapság itt mi nem az? A sittre ne akarj bekerülni, nem hinném hogy jó lehet ott bent...
2012. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 tetris ***** válasza:

Drága Fiam! A megoldásra kell most koncentrálnod, nem a problémákra.

A balettossal írattasd le előre, hogy mikor, hány órára kéri, hogy megjelenj. A szó elszáll, az írás megmarad. Ezt megmutathatod a nevelőtisztnek is, hogy ő is lássa, hogy te a megállapodásnak megfelelően cselekedtél, és a balettos kuszálja össze a szálakat.

Az általad leírtakból az a benyomásom támadt, hogy a pártfogód valamiért már eleve nem hisz neked. Ő is csak egy ember. Valszeg már ezer hasonlót látott, mint a te eseted, ezért nem bízik benned. Beszélgess el vele, mondd el neki, hogy te a büntetésedet vállalod, nem akarsz kibújni alóla, de azt se szeretnéd, ha kihasználnának. Szépen beszélj vele, ne kötekedj vele, ne fenyegetőzz. Most te vagy kiszolgáltatott helyzetben, tetszik, vagy sem. Ez is a büntetés, a nevelés része.

Szívből remélem, hogy ez a keserves eset ráébreszt arra, hogy nem drogozhatsz, nem linkeskedhetsz. Térj mielőbb a helyes útra! Ezt a mostani időszakot pedig túl kell élni. Legalább annyi hasznod legyen belőle, hogy egy életre megtanultad, mit lehet, és mit nem.

Szívből kívánok neked minden jót a jövőben!!!!!

2012. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Az én dolgom nem bűn nem is bűncselekmény hanem VÉTSÉG!!!Ez e legehnyhébb ami létezik a jogban.

Az érték pedig 400Ft 0,2g fűröl volt szó 1g 2000Ft.


MIvel ez a dolog nem tegnap történ hanem 2009ben(eddig húzódott)ekkor még bejlentett munkehellyel rendelkeztem,tehát adóztam.


Így van el kell tartsam magam valahogy,egyedül élek,albérletben,ha heti több napot mennék,akkor hajléktalanná válnék és éhen is halhatnék,vagy max bűnöznék közmunka után,hogy ez ne következzn be.


Bár a törvény feketemunkát nem ismer,de azért mégis van,gondolom ez is közre játszhatott abban,hogy heti1 alkalmat kötelezzen,hiszen a közmunkát szinte a semmigért VÉTSÉGEKÉRT adják.Magyarán,hogy azért ne menj benne tönkre.


Örüljek,hogy nem vagyok bötönbe?

Gyerekek ti miről beszéltek?

Börtönt ezért?

Még ott a felfüggesztett(az a maximum)

Vagy van a sima pénzbirság vagy közmunka(nekem mind2 jó fej volt a bíró)


És az a durva,hogy itt kőkemény kizsigerelés akar folyni,amely törvényszegés,de mégsem az mert a dolog a pártfogómig jut el,aki szerint minden rendben van.


Ma még 1x hívott a munkáltatóm,akinek közöltem,hogy bemegyek a pártfogomhóz és gunyosan idétlenül röhögött hogy a .....-hoz menjél nyugodtam,vele majd én is beszélek.

Szóval eddig jut a dolog.


Amikor megkérdezték még Novemberben,hogy tudoki menni heti 5nap naip4órát és nemet mondtam.A pártfogómnak egy teljesen más sztorit írtak le rólem a pártfogóm persze nem hitt nekem.Még 2hét múlva is azt állította hogy az ő sztorijuk és az enyém "még csak köszönőviszonyban sincs egymással".Aztán mikor odamentem a nagy megbeszélésre ott elismerték,hogy jó lehet roszul foglmazták meg a kérdést és valóban így kérdezték.

Jó ok azt hittem vége nem lesz semmi.De erre elkezdtek fenyíteni,meg kamu törvényekkel jönni.


Lehet a pártfogóm meg ez a cég összejeátszik?Kell nekik egy ingyenmelós és csurgatnaé értem neki valamit?Neki sakkban kell tartani engem és ösztökélni a heti több alkalomra?

Vagy csak túl sok filmet nézek?

Mert oda ténylek elkélbne egy ember minden napra.

Kiadják a helyet táncoktatásokra.

Minden nap van valami napi 2óra minumum.Zumba,szaba meg ilyenek.

Na ugye ott minden nap takarítani kell.És mivl ók nonprofit így jár az ingyen melós.

2012. jan. 9. 15:23
 14/20 A kérdező kommentje:

Heti 1max 2alkalommal tudnék bemenni.De akkor tudnék 8órát is lenni,viszont annyi melójuk meg nincs.Hétvégente szintén tudnék menni,de ők nincsenek.

Nekem tök jó lenne másik hely is főleg ahol lehet menni hétvégén is de a pártfogóm nem akar áttenni.

Mert,hogy ez a vásos legjobb helye.

A megbeszélésen is közösen fényezték a helyet a pártfogóm is meg a munkáltató is.

Én már kezdek itt valami szövevényességet látni.Haverok szerint is van nekik okosságuk,hogy ennyire nem akar eltenni innen másik helyre.Meg,hogy ennyire védi őket.

2012. jan. 9. 15:29
 15/20 anonim ***** válasza:

Az a rendszer, ami ma működik, nem a jogra és a következetességre épül. Hanem a kijátszásra, az erősebb kutya ugat elvre, a hazugságra, a haszonlesésre.

Ha úgy van, ahogy írtad, vétkeztél. Nem a törvény, a normális emberi gondolkodás és cselekvés szerint. Bűnhődnöd viszont az előbb felsorolt elvekre épülő rendszerben és emberekkel kell. A hölgyről én inkább úgy látom, nem sok akarata, gondolata van. Tudja milyen fogaskerék a rendszerben, aszerint cselekszik. Ha nem így tenne, melléd kerülne.

Választásod körülbelül annyi, amit fentebb írtak. Talán annyival kiegészítve - bár látom elkezdted - minél többet ismerj meg a körülményeidre vonatkozó szabályokból, lehetőségekből. A törvény alkalmazása a hűvös, visszafogott, szenvtelen, de pontos fogalmazásra épül. Ez nem könnyű, gyakorold. Kérj mindenről papírt. Ne ellenkezz, de tedd hozzá, hogy azonnal kéred pontosan írásban. Mondd, hogy pontosan meg fogod tenni, de egy betűvel sem többet. Ebbe eleinte beletartozik az a keserű dolog, hogy nincs olyan: neked nem felel meg. Az majd később lesz. Ha olyasmit írnak, amit a törvény nem enged, ne tiltakozz, hanem hívd fel rá a figyelmet. Csendesen: ez és ez a bekezdés melyik törvénycikkelyen alapul? Mert ismereteim szerint a vonatkozó jogszabály nem ezt mondja (ilyenkor tudnod kell, mit mond).

Ezt röviden úgy hívják, hogy hatáskör betartás. A tiéd csekély, de van. Ha behatolnak, értésre kell adni, hogy rossz helyen járnak. Ha átléped, sűrű bocsánatkéréssel vonulj vissza. Először kemény. Később ők is megértik. Megtanulnak tisztelni is (kicsit).

2012. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Amúgy azt veszem észre,hogy mondhatok én bármit.Azt sem értem,hogy miért nem tesz át másik helyre?miért nem tesz mki kutyagumit szedni?Miért fényezi nekem ezt a helyet,hogy milyen jól jártam,hogy itt kell legyek?

Egyszerűen hiába mondom neki,hogy tegyen át,azt mondja az nem úgy megy.De itt semmi nem úgy megy.Ő mindenre megbeszéléseket hív össze emi 2-3hét ire összejön.Hetekig ül az átadandó dolgokon.

Miért teszi ezt?

2012. jan. 9. 16:34
 17/20 anonim ***** válasza:
Nincs beleszólásod h hová tesznek? Vagy nem tudsz más "pártfogót" kérni?
2012. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Állj!

Most komolyan 0.2 g fűért kellett kifizetned 200ezret plusz börtön ?


x grammig választhatod az elterelést amiért nem kell fizetned,dolgoznod.

2012. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen,kaphatsz ha szimplán csak fogyasztó vagy.

Én viszont átadtam így engem már büntetni kell.

"kábítószer átadása"

Tehát nem eladása pénzért és nem anyagi haszonszerzés.

Ha vagytok ketten vagy hárman és nálad van fű

-Ha egyedül szívod és megfognak nem büntetnek(elvonó)

-Viszont ha ezt kiadom a kezemből és adok a másik kettőnek is,hogy szívjon belőle,na az már büntethető.

Ez vagyok én.

2012. jan. 10. 01:10
 20/20 anonim ***** válasza:
És hogy bizonyítják rád ? Ha ketten vagy hárman szívjátok akkor mondhatod azt h egyedül szívtad a többi meg csak nézte? Esetleg mind a hárman azt mondjátok h az ,,enyém" így lehetetlen ellenőrizni.
2012. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!