Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyilatkozat üzemi balesetnek...

Nyilatkozat üzemi balesetnek nem minősülő baleset körülményeiről? Munkába menet elestem. Többi lent.

Figyelt kérdés
Munkába menet elestem egy buckán, meghúzódott a bokám. 1 napot voltam táppénzen emiatt mert utána 5 napig nem voltam beosztva így ki tudtam pihenni. Most kaptam egy nyilatkozatot amit ki kell tölteni. Arra lennék kíváncsi, hogy a munkáltatómat ez mennyiben érinti? Nem akarom, hogy emiatt elővegyék őket. Bírom a főnökeimet és hát nem is történt komoly baleset. Tanuló vagyok egybként csak a munkahelyemen. Kitöltöm és beviszem holnap. Csak arra lennék kíváncsi lesz e ennek következménye vagy csak statisztika. Még sosem kellett ilyet kitöltenem. Kicsit értetlenül állok a dolgok előtt. Nem akarok emiatt gubancot se a munkáltatókkal. Végülis semmi közük, hozzá, hogy béna voltam. Egyébként általában autóval szoktak vinni dolgozni. Ritkán járok gyalog mert még sötét van mikor indulok és nem szeretek egyedül menni. Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. jan. 10. 18:56
 1/2 Ultracivil ***** válasza:
57%

Amennyiben nem cégautóval vagy a cég által bérelt gépjárművel mentél dolgozni, úgy bármit is írsz nem lesz semmilyen problémája a cégednek.

Ha viszont hivatalos, cég által szervezett kocsival utaztál be, akkor az úti balesetnek minősül. Ettől ugyan céget nem marasztalják el, de munkabalesetek kategóriába tartozik, így majd ekként számolnak fel neki a gyógyításodra némi aprópénzt.


Ha jól tudom ez utóbbi változott 2008-ban és lehet, hogy már ekkor sem kell fizetnie a cégednek.


Tehát ha azt az autót amit említesz nem a cég szervezte, akkor nyugodtan azt írhatsz a "bénaságodról" amit csak akarsz.

2012. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Saját autóval szoktam menni. Nagyon szépen köszönöm a választ, hasznos volt! :)
2012. jan. 11. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!