Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmagyarázná nekem valaki ezt...

Elmagyarázná nekem valaki ezt a hallgatói szerződés dolgot? Ha valaki a magyar felsőoktatásban tanul, az most évekig nem mehet utána külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hülye kérdést teszek fel, biztos valakinek ez egyértelmű, de sajnos az én végzős osztályom nem kapott erről senkitől normális felvilágosítást. Tehát, ha jelentkezik valaki a magyar felsőoktatásba és állami finanszírozásban részesül, akkor mennyi ideig kell itt maradnia az országban? Ha mégis ki megy, mit tesznek vele, vissza kell fizetnie a képzés díját? Illetve, ez most az MsC, meg PhD képzésekre is vonatkozik? Mégegyszer bocsánat, hogy értetlen vagyok, de csak részleteket hallottam erről és nem áll össze a kép.

18/F


2012. jan. 15. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy mely szakon hány évet írnak elő ezt még nem tudni...pont hogy ez volt a rektorok kérése hogy szakraszabottan viszonyulva az életszerűséghez

szabályozzák ezt a dolgot,és ne az legyen hogy ánblok x évet határoznak meg akármit tanult az ember.

Elárulom neked ezt nem a szociális munkások meg tanárok miatt találták ki hanem az olyan költséges hiányszakmák miatt mint az orvos.De ugye mégse lehet úgy diszkriminálni hogy csak őket érintse a dolog viszont adott intézmények adott karain tekintettel a magyar nemzetgazdaság kívánalmaira lehetnek eltérések.

Nyilván egy jogász aki ugye magyar törényeket tanult az nem fog angolszász területen jogászkodni:náluk ez a szerződésesdi bagatell formaság lesz.Egy orvos akinek a képzése tizenakárhány millába kerül és legszívesebben diplomaosztó után rögtön repülne a nyugatiak karjaiba azt ideláncoljuk annyi évre hogy a későbbiekben a gyerekei meg a lakáshitele is idekösse majd.ha nem így tesz fizeti a képzése díját.aki meg már 18évesen elkötelezett kivándorlójelölt annak ésszerűbb eleve költségtérítésesre jelentkeznie(a magyar egyetemek még így is olcsóbbak mint a kintiek)

2012. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Nyilván egy jogász aki ugye magyar törényeket tanult az nem fog angolszász területen jogászkodni"


Nekem van ilyen ismerősöm, olyan is, aki az USA-ba ment, sőt én is jogász vagyok és Németországban dolgozom 2 éve.

2012. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, mindezt úgy, hogy egy percet nem dolgoztunk otthon a szakmánkban.
2012. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nyilván vannak nemzetközi jogászok akik úgy szakosodtak de ezek száma elenyésző


úgy értem: nyilván orvostudomány esetében pl egy normál német embernek is ugyanúgy 1 feje,2 veséje 32 foga van stb mint egy normál magyarnak de -és nézzük a jogtudományt- ha valaki a magyar btk-t ptk-t magyar közigazgatási jogot és alkotmányjogot sajátítja el hát azzal más országban finoman szólva nemigazán érvényesül

2012. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!