Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös tulajdon-e az a ház,...

Közös tulajdon-e az a ház, melyet hitelből vettem a kapcsolatom előtt és ma is törlesztek?

Figyelt kérdés
8 éve vettem egy házat a saját nevemre hitelből. A vételár 20%-át fizettem ki, a többi hitel. Fél évvel később ismerkedtem meg mai feleségemmel, hamar össze is költöztünk ebbe a házba és azóta is fizetem a saját keresetemből a részleteket. Közben három éve össze is házasodtunk. Ha valaha ne adj Isten válnánk, akkor ez a ház közös tulajdon lenne és osztozni kellene rajta vagy az én magántulajdonom lenne? Nincs házassági szerződésünk.
2012. jan. 8. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
A házasságkötés napjától törlesztésre fizetett összeg fele jár a feleségednek.
2012. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
A házasság előtti tulajdon nem válik közössé, ámha ő is fizet bele és nem ott lakik, vagy esetleges felújításába belefizet, akkor ezt váláskor nyilván vissza kell neki fizetni.
2012. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne zavarjuk össze a kérdezőt. Kettőtök keresete közössé válik az esküvő napján. Amit onnantól fizettek -mindegy ki mennyit keres- az a közös bevételből van fizetve. Tehát a törlesztés felére igényt tarthat a feleség. Akkor is, ha nincs semmi jövedelme, vagy ha csak pelenkára elég a keresete.
2012. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jól írják. A ház a tied marad, a feleség viszont kérheti a házasság alatt visszafizetett hitel felét. Hiába a te saját fizetésedből törlesztettél, jogilag a fizetésed és a feleségedé is közös, tehát a házasság alatt fizetett hitel közös pénzből van fizetve.
2012. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen nő hogy a férje ilyeneken gondolkodik. Szereted őt egyáltalán?
2012. jan. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. A ház a te tulajdonod marad minden esetben.

2. A házasságkötés napjától ráköltött összeg (mindegy, hogy részletfizetés, felújitás, stb) viszont közös szerzemény, ennek a fele a házastársé akkor is, ha csak az egyik félnek van jövedelme, mert a házasság vagyonközösséget jelent, kivéve ha elötte kötöttek házassági szerzödést.

2012. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem. szeretem őt nagyon, de jó tisztában lenni. A törlesztőrészletek fele jár, vagy a hitel tőkerészére fizetett összeg fele? mert ha a kamatra fizetett összeg fele is jár, az szívás. Fizetek a banknak kamatot meg fizetnék neki is?
2012. jan. 8. 20:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden egyes kifizetett forint fele jár. Mindegy, hogy tőke vagy kamat. Ákombákom példával: felvettél három milliót, mire letelik visszafizetsz kamatostul (hasra ütök) hat milliót, ebből négy milliót a házasságod alatt -tőke, kamat együtt- akkor a négy millió fele jár a feleségednek. Tehát az összes kifizetett forint számít, mert a közös pénzetekből lett visszafizetve.
2012. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha vesztek egy autót Pl : az asszony nevére ,esetleges válás után a kocsira költött pénz felét visszakérheted ?

Nem beszélve az új ár , szerviz , másik aksi ,vizsga és benzin pénz stb... NA NE !!

2012. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a vesztek egy autót Pl : az asszony nevére ,esetleges válás után a kocsira költött pénz felét visszakérheted ?

Nem beszélve az új ár , szerviz , másik aksi ,vizsga és benzin pénz stb... NA NE !!"


Ha a házasság ALATT vesznek egy autót, akkor az is, meg a ráköltött nagyobb kiadások is felezödnek, a normál üzembentartás nem számit viszont bele, az amortizációt azonban le kell belöle vonni. Tehát a kocsi aktuális értéknek a fele jár mindkét félnek

2012. jan. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!