Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentettek, de bebizony...

Ha feljelentettek, de bebizonyosodik az igazság, ami ugye a feljelentés ellenkezője, akkor milyen lépéseket tehetek, hogy ne ússza meg az illető ezt büntetlenül?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Feljelented hamisvádért.
2012. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jó hírnév megsértéséért és rágalmazásért be tudod perelni. PTK hetvenvalahányadik paragrafusa, csak már nem emlékszem. Nézd meg.
2012. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ezt hol kell megtenni? Rendőrségen? Pereskedni kell? Mennyi idő?
2012. jan. 15. 19:05
 4/15 anonim ***** válasza:

igen ott

évekbe telik, és ha nem volt olyan komoly az ügy, nem volt komoly a vád, nem nyerhetsz vele semmit

2012. jan. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez azért nem olyan egyszerű, mint ahogyan itt leírják.

Mert nem mondtad, hogy magánindítványos, hivatalból üldözendő, szabálysértési feljelentés, vagy bűncselekmény, esetleg csak bejelentés.

Mert nem mindegy, hogy hogy ki, miért, és mit tett a feljelentésbe, ezért valamikor nem is tehetsz fellebbezést, illetve más az elévülési idő is.

2012. jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A rágalmazás magánvádas bűncselekmény, szóval ott te képviseled a vádat.
2012. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor nem érthetően fejtettem ki. Nem a rágalmazás a kérdés, hanem az, hogy őt miért jelentették fel.

Mert ha a rendőr tett szabálysértési feljelentést, akkor őt nem vádolhatod rágalmazással, maximum fellebbezel.

Ezért kérdezem a kérdezőt, hogy ki, és mivel jelentette fel.

2012. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm jelentett fel, fogyasztásért.Büntetőeljárás folyik most. De én tudom bizonyítani az ellenkezőjét. Csak nem szeretném, hogy ezt büntetlenül megússza, és bárkit, bármiért feljelentgessen. Ezért kérdezném, hogy mit tudok tenni!
2012. jan. 16. 18:23
 9/15 anonim ***** válasza:
Neked nem kell bizonyítanod semmit, az a nyomozóhatóság dolga. Majd a vér és vizeletvétel alátámasztja, vagy nem a fogyasztást. Amennyiben nem fogyasztottál, és megszüntetik az eljárást, abban az esetben fordulhatsz egy ügyvéddel a feljelentő hamis vádja ellen.
2012. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És ez mennyibe kerül nekem? És mennyi idő? Ezt nem polgári peres úton kell? Megéri, egyáltalán? Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 16. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!