Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha munkaadóm nem...

Mit tehetek, ha munkaadóm nem 6 órára jelentett be?

Figyelt kérdés

Megnéztem, és kiderült, hogy 3 órára vagyok bejelentve. A vicckategóriás fizetésem mondjuk ennek megfelelő. :(

Eddig úgy tudtam, hogy 6 órás munkaidőre vagyok alkalmazva, és így is többször előfordul, hogy 8-9 órát kell dolgozni, illetve itthon is.


Egy ismerőst most büntettek meg, nála a munkaügyi ellenőrzéskor derült ki, hogy be sincs jelentve, 5 évre visszamenőleg, több milliót kell kifizetnie. (Innen jött, hogy én is rákeresek.)

Tehát nem a munkaadó, hanem a munkavállaló fizet!


Abban biztos vagyok, ha megemlítem a főnöknél, hogy be kéne jelenteni teljes munkaidőre, akkor kirúg. Le..ja, hogy milyen büntetést kapok.

Feljelenteni pedig így már én nem merem, nehogy a végén (jó magyar szokás szerint) ő megússza, én meg fizetek.


4 hónapja dolgozom itt. De erős a gyanúm, hogy akkor a többiek sincsenek rendesen bejelentve.


Mit lehet csinálni?


2012. jan. 19. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nincs, hogy 3 órára vagy bejelentve. 4-6-8 órára lehet csak bejelenteni
2012. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Jól leírtad, semmit, mert kirúgnak. Elkezdesz másik állást keresni, ez minden, amit tehetsz, és ha találsz, azonnal váltasz.
2012. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne lehetne?
2012. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

4 hónap, tehát letelt a próbaidő.

Amúgy mennyi a fizud? 6 órára ugye a minimálbér 75%-a jár minimum.

2012. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shai-Hulud ***** válasza:
41%

Világosítsatok már fel, mert nem értem.


Bejelentési kötelezettsége ugye a munkáltatónak van. És ha ezután kiderül, hogy nem annyira jelentett be, mint amennyit dolgoztat, akkor ENGEM büntetnek meg???

Itt valami k.rvára nem stimmel!!!

2012. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Igen, hogy ne egyezz bele abba, hogy nem jelent be és borítékban kapod feketén a pénzt, ami után TE nem adózol, vagyis adót csalsz.

Egyébként szerintem a munkáltatót IS megbüntetik, mert ő is adót csal.


Sajnos azt meg a kérdező nem tudja bizonyítani, hogy ő nem kapott borítékot, csak szimplán kiszúrtak vele.

2012. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Honnan látod hogy 3 órára vagy bejelentve?

Az EBEVben a járulékadatnál csak azt látni, hogy részmunkaidő, vagy teljes munkaidő.

Mennyi a bruttó fizetésed?

Dolgoztál egész hónapban, nem voltál betegszabin, táppénzen, fizetés nélkülin?

Hogy kapod a fizetésed: bankszámlára, vagy készpénzben?

Ha készpénzben, akkor írtok alá bérlapot?


Ha valaki nincs bejelentve, nemcsak a munkavállalót, hanem a munkáltatót is büntetik. Az utóbbit jobban. Meg kell fizetnie a feltételezett kifizetés után a járulékokat (mind a bruttó bérből levonandó, mind a bér után fizetendő járulékokat 17,5%+27%) + a büntetést. a munkavállalónak pedig a feltételezett kifizetés utáni SzJAt (16%) + a büntetést (aminek a kiszabható mértéke alacsonyabb, mint a munkáltatóra kiszabható bírság mértéke)

2012. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Azt teheted, hogy felmondasz, elsétálsz a munkaügyi bíróságra és alaposan alácsavarsz.
2012. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

"Olyan nincs, hogy 3 órára vagy bejelentve. 4-6-8 órára lehet csak bejelenteni"


Kukker, ha csak napi félórát alkalmazlak mikor reggel kitakarítod a kocsmát akkor nem foglak napi 500 órára bejelenteni.

2012. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!