Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Diákmunkát 15 évesen vállalhat...

Diákmunkát 15 évesen vállalhatok hévégén? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Utána néztem a interneten, és arról olvastam, hogy ha nem vagyok még 16, akkor csak szünetben vállalhatok munkát (15 év felett), és a kérdésem: ebből a szempontból a hétvége szünetnek számít?
2012. jan. 19. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. A hétvége az hétvége, a tanítási szünet az őszi, téli, tavaszi és nyári szünet. Szóval legközelebb csak húsvétkor vállalhatsz munkát :(


Viszont le a kalappal előtted, hogy utána tudtál nézni, a legtöbben erre nem képesek :)

2012. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod (bármilyen rosszul esik is) :(

Esetleg nem tudnál mondani olyan lehetőséget, hogy valami legális munkát válalljak? Akármit (bizonyos kereteken belül) megtennék egy kis pénzért... most nagyon el kell a családnak.

2012. jan. 19. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:

nem


itt a törvény

[link]


72 szakasz (§)

2012. jan. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Innen ajánlom figyelmedbe a hetedik szakaszt:


A tanköteles fiatal munkavállaló a gyámhatóság engedélye alapján, a külön jogszabályban meghatározott művészeti, sport-, modell- vagy hirdetési tevékenység keretében az (1) és a (4) bekezdésben meghatározott feltételektől eltérően is foglalkoztatható.A tanköteles fiatal munkavállaló a gyámhatóság engedélye alapján, a külön jogszabályban meghatározott művészeti, sport-, modell- vagy hirdetési tevékenység keretében az (1) és a (4) bekezdésben meghatározott feltételektől eltérően is foglalkoztatható.


Én így "dolgoztam" már egész kicsi koromban is, zenéltem és táncoltam különféle rendezvényeken. Persze ezekhez előképzettség kell. Amihez viszont nem, az a modellkedés, statisztálás. Viszont szülői engedélyre szükséged lesz, szóval először velük beszélj. Én azért nem mehettem modellkedni, mert nem engedték meg.

2012. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenki nagyon sokat segített!
2012. jan. 19. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!