Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet, hogy van rá egyszerű...

Lehet, hogy van rá egyszerű magyarázat, de én nem vagyok képes rájönni. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Amikor valahol éhezés van, mondjuk háború miatt, akkor a civilek közül miért mindenki a kristálycukorért harcol, illetve miért azt akarja mindenki felhalmozni háború előtt? Mire jó, mit tudnak kezdeni vele?
2012. jan. 11. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon magas a kalóriatartalma, ezért rengeteg energiát ad. Cukor, zsír, liszt, krumpli, tipikusan ilyenek. Ja és elállnak sokáig, nem romlanak meg, mint pl. a zöldségek vagy a hús.
2012. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Induljunk ki abból az egyszerű tényből, hogy a napi kajabevitelünk jó része szénhidrát (a cukor is szénhidrát), kisebb része zsír, még kisebb része fehérje.
2012. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

már akié, nálam a fehérje és a zsír bőven túlsúlyban van, a szénhidráttól meg rosszul vagyok. (émelygés, hirtelen elálmosodás rövidtávon, fáradékonyság hosszútávon)

azt értem, hogy nem romlik meg, meg magas a kalóriatartalma, de a tömény cukor nagyon szélsőséges vércukoringadozást okoz, ami nagyon hamar újra éhséghez vezet. (tehát olyan, mint amikor a szomjazók tengervizet isznak) a liszt pedig nyersen emészthetetlen, én úgy tudom.

2012. jan. 11. 22:49
 4/9 anonim ***** válasza:

amikor háború van, nem hiszem, hogy mérlegelni fogsz, hogy mit egyél. azt eszed, ami van.

a lisztből pedig kenyeret sütnek.

2012. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
előbb ennék embert, mint lisztet vagy cukrot.
2012. jan. 11. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy most mit érzel, de ha választhatsz, hogy szénhidrátot eszel vagy semmit, azért te is a szénhidrátot választanád :)

Egyébként a lisztet kis sóval vagy cukorral és vízzel összekeverve már meg is sütheted és kész a sós vagy az édes lepény. Zsírral megkenve nem rossz energiaforrás, illetve ha olyan helyzet áll elő, hogy be kell rendezkedni önellátásra, akkor lehet csinálni kovászt, és akkor már megvan a napi zsíros kenyered.

2012. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"előbb ennék embert, mint lisztet vagy cukrot."


akkor bizony te egy f@sz vagy :)

2012. jan. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előbb ennél embert, mint szénhidrátot? :D Hát...nem tudom, én kolis létem alatt olyan kajákat is megszerettem, amit azt hittem soha nem fogok a számba venni se. Háború alatt még ennyire se lennék válogatós, mintahogy szerintem senki más se :D
2012. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés az emberevés preferálása...

De azt hozzá kell tenni hogy fehérje szempontból mindenféleképp több van benne. Amúgy társadalmi konvenciók gátolják leginkább, amik törvényekben szentesülnek. Lóhús kutya-macskahús? Cukorral viszont mélyen egyetértek. Még zöldféléket is hasznosabb lenne enni.

2012. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!