Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Rendőr azt mondta a telefonb...

A Rendőr azt mondta a telefonba, hogy nem tudnak mit tenni. Ez most komoly?

Figyelt kérdés

Itt a környéken van egy csomó kutya ami nem kóbor kutya,mert van gazdája csak az cseszik kerítést csinálni vagy megkötni a kutyát.Nem kiskutyákról van szó hanem Rottweiler-ről. És méghozzá kettő is van.Persze ha nem azok vannak kint az utcán akkor a másik hülye cigánynak a kutyái vannak kint.Pár éve mikkor ezek még nem voltak itt akkor a gyerekek kint játszottak az utcán labdáztak,biciklitek stb...

Ideköltöztek a cigók és azóta nem,hogy a gyerekek,de még mi se vagyunk biztonságban.A hülye cigány elment otthonról nyitva hagyta a kapuját és a két Rottweiler kijött.Délelőtt indultam volna dolgozni,de amint kiléptem a kapun a kutya nekem jött és megakart harapni.Mindenkit a környéken megtámadott. Fölhívtam a rendőrséget és azt mondták,hogy amíg nem okozott kárt vagy sérülést addig nem tudnak mit tenni.A Sintér ugyan ezt mondta.A csávóval nem lehet beszélni,mert még fenyegetőzik utána.A Macskákat ölik a kutyák és ha nem a kutyák akkor a kocsikkal ütik el őket.Most akkor mit csinálhatunk? Lőjem le a csávót? Vagy a kutyát? Vagy várjam meg míg a kutyák annyira megtépnek,hogy 8 napon belül gyógyuló sérülésem lesz és aztán hívjam a ki a rendőrt?


2012. jan. 24. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megjelent az első fecske az utcában? Szomorú, de nem fog elmenni soha, csak terjeszkedni. Inkább az ingatlanárak miatt aggódnék, aztán a többi szomszéddal együtt törném a fejem, van-e kiút!
2012. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát már volt egy ilyen kis "gyűlés" ahol az érintet családfők jöttek össze.

Arra a döntésre jutottunk,hogy inkább az ő fejét kéne törti és az aszfalton. :D


Viccet félre téve.Mi is akarunk változást,de a törvény csak őket védi. :-(

2012. jan. 24. 13:13
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
ha többen vagytok, akkor szépen el kell vele beszélgetni, nagy többségben. ezek az aljadékok csak akkor nagypofájúak amíg többen vannak.
2012. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az.

Ő sincs már 1edül.

Itt van már a fél pereputtya.

2012. jan. 24. 14:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát azért van egy olyan szabálysértés, hogy kutyával veszélyeztetés. Ahogy a nevében is bennevan, itt nem kell sérülést okozni, maga a veszélyeztetés ténye is elég a bírságoláshoz. A bírság elég csekélyke, max 30 000 Ft, de netán többször kiszabva talán lehet némi hatása.


Az ügy nem a rendőrséghez tartozik, hanem elsősorban a polgármesteri hivatalhoz, illetve az itt említett szervekhez. Ott kéne szabálysértési feljelentést tenni. És ha tényleg sanszos, hogy kint van a kutya, lehet indítványozni a hatóságnak, hogy tartson helyszíni szemlét. A feljelentésben lehetőleg be kell azonosítani az elkövetőt névvel, de legalább címmel. Ha bebizonyosodik a szabálysértés, a kutya elkobzása is elrendelhető, ezt is lehet javasolni a feljelentésben, bár ezt elsőre nem valószínű, hogy elrendelik.


Itt a szabálysértés tényállása:


3. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát


a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, illetőleg kóborolni hagyja,


b) természeti vagy védett természeti területen, illetőleg vadászterületen – a vadászkutya kivételével – póráz nélkül elengedi vagy kóborolni hagyja,


c) szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – szállítja,


d) élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – beenged, illetőleg bevisz,


e) aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló megfelelő figyelmeztető táblát,


harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott magatartással másnak nyolc napon belül gyógyuló sérülését okozza,


ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a fővárosi és megyei kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szerve, vagy kistérségi népegészségügyi intézete erre felhatalmazott ügyintézője, valamint a természeti és védett természeti területen természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.

2012. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ahha értem.

Akkor a polgármester kéne ezzel zaklatni?

2012. jan. 24. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ezzel az Önkormányzathoz kell menni panaszt tenni.
2012. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, illetve nem feltétlenül személyesen a polgármestert kell keresni, hanem a hivatalnál lehet feljelentést tenni. Ezt szóban is lehet jegyzőkönyvbe mondani. Ha feljelentést teszel, kérheted az adataid zártan kezelését a név kivételével, de ha olyan viszonyban vagy velük, akkor azt is kérheted, hogy hivatalból nézzenek körül, és indítsanak ők szabálysértési eljárást. A zárt kezelésnek itt nem sok értelme lenne, mert az elkövető úgyis ismer.
2012. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Remélem írni fog ehez a válaszhoz madárkám Sz1u covenant vagy rejehw, kiváncsi vagyok a véleményükre
2012. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs igaza a rendőrnek, fordulj az önkormányzathoz, az ebrendészethez (vagy mi a csuda most a nevük)...

Közterületeseket...

Ha semmi nem segít, akkor pedig próbálkozz központi szervekkel a helyiek helyett.

2012. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!