Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a párom feljelentett...

Ha a párom feljelentett gyerektartásért ez esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

(Feljelentett, Albérletben élnek, de elfogadom és bármennyit kér kifizetem mert imádom mind a kettőjüket csak hát gyenge idegzetű vagyok és sűrűn sok apróságért kiborulok persze nem bántom őket és a páromat se csaltam meg csalom meg soha csak hát így jött össze majd lehet béke lesz de mind1. ) OFF


Mennyi lehet a maximum százalék amit letilthatnak a fizetésemből?


És a családi adókedvezménytől elesek-e ez esetben? ( a párom nem dolgozik GYES-en van)


És a Gyermek után járó szabadságtól is elesek ilyen esetben?


2012. jan. 24. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is nem feljelenteni kell, hanem a bíróságnál keresettel kell kezdeményezni a tartásdíj megállapítását. Ez általában a kereset 20%-át szokta jelenteni. Elsősorban önkéntes alapon működik a fizetés, de persze lehet kérni, hogy a munkahelyi fizetésből automatikusan tiltsák le.
2012. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És a családi adókedvezménytől elesek-e ez esetben? ( a párom nem dolgozik GYES-en van)


És a Gyermek után járó szabadságtól is elesek ilyen esetben?

2012. jan. 24. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet:

[link]


Meg itt van még néhány infó:

[link]

2012. jan. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, hogy ha önként is adnád, akkor mi a fenének ment rögtön bíróságra!?

Na, mindegy. Valóban, esetleg keresetről lehet szó, semmiképpen sem feljelentésről. Két gyerekre max. a fizetés 50%-a, de, ha ennyi veszélyeztetné a megélhetésedet, akkor kevesebb. Egy gyerekre 33% lehet. (Nem pontosan értem, hogy két vagy egy gyereked van, de mindegy.)

A családi adókedvezményt miért kapnád, ha már nem vagytok egy család? Ha meg nem váltatok el, akkor milyen tartásdíjról beszélünk? Nekem nem áll össze a kép, bocsi.

A szabadságot az egyik szülő veheti ki csak, jellemzően az, aki együtt él a gyerek(ek)kel.

2012. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha arra van kötelezve, hogy anyagilag támogassa a gyerekeit akkor biztosan jár adókedvezmény, legfeljebb máshogy hívják. Ha nem akkor nagyon igazságtalan és értelmetlen lenne a rendszer.


Szabadság az nem jár, mert nem tartózkodsz huzamosabb ideig a gyerekekkel. Bár láthatás esetére, arra az egy napra igazságos lenne a szabadság, de szerintem ennyire nem kidolgozottak a magyar törvények.

2012. jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!